روش های طلایی ورود به اکسپلورر
5/5 - (6 امتیاز)

10 نکته طلایی برای ورود به اکسپلورر اینستاگرام

همه کسانی که در این پلتفرم اجتماعی پیج اینستاگرامی  دارند ، دوست دارند در اکسپلورر دیده شوند چون وقتی وارد این صفحه می‌شوید موجب بیشتر دیده شدن، رشد در کسب و کار ، معروف تر شدن و … می‌شوید. می خواهیم ده تا از ترفند های طلایی برای ورود به اکسپلورر را در این مقاله شرح دهیم.

۱-محتوا

اساسی ترین پایه در رشد پیج اینستاگرام و کلید ورود به اکسپلور محتوا است. اگر شما با بروز ترین الگوریتم های اینستاگرام پیش برید و تمام نکات موجود برای رشد پیج انجام دهید ولی محتوای بی کیفیت داشته باشید مطمئن بشید رشدی پیدا نمی‌کنید

چون اینستاگرام تنها اولویت های آن  الگوریتم نیست بلکه علاقه و نوع تعامل کاربران با پیج و محتوای شما نیز مهم است. در تولید محتوای خود دقت بر روی ابزار های موجود در ویدیو یا کاور های پست مهم است چون وقتی یک کاربر از پیج شما بازدید می‌کند جذب آن شود. این ترفند برای جذب مخاطب و اولین گام ورود به اکسپلور است.

۲-پست گذاری

آخرین الگوریتم اینستاگرام نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام علاقه زیاد به پست های به فرمت ویدیو می‌باشد. همه ما حتی شاید شما نیز تجربه کردید وقتی ویدیویی را می‌بینیم فقط آن را تماشا می‌کنیم و به پست بعد می‌روید، اگر این پست به شکل ویدیو باشد یک بازدید به ویدیو اضافه می‌شود ولی پست به فرمت عکس باشد چون لایک نکردید آمار ظاهری بالا نمی‌آید.

یعنی همه کاربران اینستاگرام وقتی از لحاظ ظاهری پست یک آمار را بالا می‌بینند علاقه مند می‌شوند از محتوای آن پیج بازدید کننند. پس وقتی می‌خواهید پستی آپلود کنید سعی بر آپلود ویدیویی باشد تا احتمال بالایی برای رفتن به اکسپلورر را داشته باشد.

۳-هشتگ

هشتگ گذاری یک روش هوشمندانه و تکنیکی است. وقتی شما زیر کپشن پست خود هشتگ درج می‌کنید اگر هشتگی باشد که دیگر کسی از آن استفاده نکند یا از محدوده خارج شده باشد موجب خارج شدن از الگوریتم اینستاگرام می‌شود.

برعکس این موضوع نیز صدق میکند یعنی شما از هشتگ هایی که زیر میلیون ها پست گذاشته شده است، استفاده کنید و سبب بالاتر رفتن آمار بازدید از پست شما شوید.

در مورد هشتگ گذاری دو نکته را باید رعایت کنید. اولین مدل: هشتگ مرتبط با اجزایی که داخل عکس پست یا کاور ویدیو وجود دارد باشد.هشتگ نامرتبط یعنی شما از هشتگ هایی استفاده کنید که هیچ ارتباطی به محتوای بارگذاری شده در پستتان نداشته باشد.

برای مثال شما یک پست پوشاک آپلود کردید ، شما باید هشتگ های با عنوان لباس ، پوشاک ، رنگ لباس ، اسم چند مدل لباس دیگر و فصل آن لباس و … استفاده کنید.

۴-لوکیشن

شاید دیده باشید که اکثر پیج ها لوکیشن برای پست خود انتخاب می‌کنند که یکی از قابلیت های مهم اینستاگرام به شمار می رود شما می توانید با انتخاب لوکیشن،  پست خود را در محدوده ذکر شده نشان دهید و اگر لوکیشن هایی که استفاده می‌کنید موجب شود کاربران آن محدوده از پست شما بازدید کنند و تعداد بازدید کننده شما افزایش ‌یابدبه راحتی میتوانید از این طریق فالوور های خود را افزایش دهید.

ولی اگر لوکیشن اشتباهی انتخاب کنید سبب بازدید افرادی می‌شوید که در ساعات اولیه تعاملی ایجاد نمی‌کنند و موجب خارج شدن پستتان از الگوریتم اینستاگرام می‌شوید.

۵-تبلیغات

رایج ترین و مشهورترین روش های ورود به اکسپلور ، افزایش فالوور و افزایش بازدید پست ها و …میباشد. زمانی که شما در چندین پیچ مختلف تبلیغ می‌شوید که آن پیج ها دارای فالوور فعال بالایی هستند سبب افزایش پروفایل ویزیت شده واز این طریق فالور های شما نیز افزایش پیدا میکند.

در تبلیغات مراقب فالوور فیک باشید یعنی وقتی شما از فرد مقابل تبلیغات می‌گیرید برای اینکه تبلیغاتش واقعی بنظر برسد از سایت های مختلف فالور فیک برای اکانت شما می‌خرد.

این کار آن ها باعث افزایش فالوور های فیک شما میشود و زمانی که بعد از مدتی فالوور هایتان ریزش شدیدی پیدا کرد و آمار پیج پایین آمد، شما دوباره می‌خواهد که با تبلیغات فالوور های پیجتان را افزایش دهید.

البته میتوانید به جای همه این کار ها که البته ریسک زیادی هم دارد از سایت خرید فالوور اینستاگرام ، فالوور واقعی ایرانی بخرید و به صورت طبیعی پیج خود را از لحاظ تعاملی رشد بدهید که این کار به شما برای ورود به اکسپلور کمک شایانی خواهد کرد.

۶-تبادل

تبادل یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام محسوب میشود که شما به کمک آن می‌توانید یک پست را بین فالور های دو پیج به اشتراک بگذارید.

شما در این روش باید با پیج هایی که در حوزه کسب و کاری شما فعالیت انجام میدهند همکاری کنید. فرض کنید پیج شما دارای 10 هزار  فالور می‌باشد که پست های ان هم میانگین 8 هزار ویو دارد شما میتوانید با پیجی که 30 هزار فالوور دارد و میانگین ویو پست آن 27 هزار است تبادل پست داشته باشید.

وقتی یک پست تبادلی باهم به اشتراک می‌گذارید برای هر دو پیچ البته بیشتر پیج ضعیف تر مفید است. چون این کار باعث بازدید پروفایل، جذب فالوور، افزایش بازدید پست و افزایش تعامل پست و …. می‌شود.

۷- زمان صرف شده فالور در پیج شما

وقتی شما محتوایی را آماده می‌کنید که میتواند مخاطب را علاقه مند ‌کند که پست را تا آخر ببیند موجب رفتن آن پست به اکسپلور می‌شوید . وقتی کاربری از طریق تبادل یا تبلیغات یا از طریق خرید فالوور واقعی اینستاگرام از پست شما بازدید می‌کند تا یک هفته در اکسپلورر خود کاربر دیده می‌شوید پس شما هر چقدر محتوایی تولید کنید که کاربران تایم بیشتری را در پیج شما صرف کنند

میتوانید آمار پست های خود را در دیده شدن اکسپلورر افراد افزایش دهید .

۸- لایک

لایک بیشتر =اکسپلورر

لایک بیشتر =اکسپلورر

لایک نیز به اندازه زمان صرف شده کاربران در پیج شما اهمیت دارد . لایک پست یعنی تایید بر جذاب بودن محتوا برای کاربری. پس در پست های اینستاگرامی خود سعی کنید از طریق کپشن، طراحی پست یا اغاز ویدیو یا … کاربران را برای لایک کردن پست خود ترغیب کنید .

۹- استوری

وقتی شما تمام ترفند هایی که بالاتر گفته شده را انجام داده‌اید زمان آن میرسد که یاد بگیرید چطور استوری جذاب برای پست خود آماده کنید.

همانطور که تولید محتوا برای جذب مخاطب مهم است استوری هم اگر جذاب و به صورت متداول باشد مخاطب را در ساعات مختلف می‌تواند برای صرف وقت بیشتر در پیج شما ترغیب کند که همانطور که ذکر شد میتوانید با استفاده از این روش شانس دیده شدن در اکسپلورر را برای پست های خود افزایش دهید .

تصور کنید شما از پستی در اکسپلورر بازدید کردید و چون علاقه مند به این سبک از تولید محتوا شدید از پیج کاربر  بازدید می‌کنید. بعد از دیدن چند محتوا وقتی می‌خواهید از صفحه اصلی پیج خارج بشوید اگر کاربر مورد نظر استوری برای پیج گذاشته باشد شما برای دیدن استوری های پیج اقدام می‌کنید.

به همین دلیل است که گفتیم استوری در جذب مخاطب های جدید نقش مهمی دارد.

۱۰-آنالیز

آنالیز پیج ابزاری است که اینستاگرام برای استفاده بهتر کاربران خود از اینستاگرام گذاشته است. بیشتر افرادی که امروزه پیج اینستاگرام دارند شاید بالغ بر 70 درصد کار با قسمت آمار پیج یا Insight پیج را بلد نیستند.

بیشتر کاربران اینستاگرام به راحتی می‌توانند از این گزینه اینستاگرامی استفاده کنند و آمار دقیق آنلاینی فالوور ها ، پست ها ، استوری و…. را استخراج کنند و  با استفاده از این داده ها محتوای خود را مدیریت کنید.اگر این نکته مهم را در مورد پیج خود و کاربرانی که پیج شما را دنبال میکنند رعایت کنید شانس دیده شدن در اکسپلورر را برای خود تا چندین برابر افزایش میدهید.

سخن پایانی

در این مقاله ما ده تا از تاثیرگذار ترین ترفند ها را به شما یاد دادیم ولی جز این ترفند ها ترفند های دیگری نیز وجود دارد و با استفاده از آن ها نیز می توان وارد اکسپلورر شد.

فراموش نکنید که هیچ راه 100 درصدی برای ورود به اکسپلور وجود ندارد . به طوری که کل این مقاله ها با استفاده از تجربه و آزمایش و خطا کردن روی پیج های اینستاگرامی به دست آمده که ما سعی کردیم تاثیر گذار ترین آنها را برای شما ذکر کرده و توضیح مختصری در مورد آن بدهیم تا شما با مطالعه آن بتوانید موفق تر از قبل در اینستاگرام رفتار کنید .

منبع مقاله

نویسنده: بابک فتحی

 

فهرست