آموزش جامع پخش زنده اینستاگرام
5/5 - (4 امتیاز)

آموزش جامع پخش زنده اینستاگرام و حل مشکلات آن

اینستاگرام در آخرین ورژن هایی که از خود به کاربران ارائه داده است قابلیت اشتراک گذاری ویدو به صورت زنده را در اختیار این افراد قرار داده است. با توجه به تلاش کاربران این شبکه برای افزایش تعداد فالوور های خود، برگزاری لایو در اینستاگرام از آپشن هایی است که به جذب مخاطبین و جلب اعتماد بیشتر آن ها کمک شایانی می کند. از طریق لایو اینستاگرام افراد می توانند در لحظه با فالوور های خود به صورت زنده ارتباط برقرار کنند.

همچنین دنبال کنندگان امکان شرکت در لایو را خواهند داشت. ممکن است برخی از کاربران اینستاگرام تا کنون از این آپشن برای ارتباط بیشتر استفاده نکرده باشند به همین دلیل با ارائه این مقاله توسط سایت خرید فالوور اینستاگرام سعی داریم به این افراد پخش زنده اینستاگرام و نحوه آن را آموزش دهیم.

نحوه پخش زنده در اینستاگرام

برای برقراری ارتباط به روش لایو در اینستاگرام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- در ابتدا به اینستاگرام خود وارد شوید.

۲- بعد از ورود به اپلیکیشن انگشت خود را بر روی قسمت home قرار داده و آن را به جهت راست بکشید. در این صورت به قسمت پخش استوری وارد خواهید شد.

۳- بعد از ورد به استوری گزینه لایو (Live) را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. بر روی این قسمت ضربه زده و وارد این بخش شوید.

4- در این مرحله صفحه ای برای شما باز خواهد شد که آیکونی به شکل دایره در پایین صفحه قرار دارد. بعد از لمس آیکون لایو برقرار خواهد شد.

۵- برقراری کامل لایو به اتصال سرور ها با اینستاگرام امکان پذیر است که بعد از کلیک بر آیکون این ارتباط صورت می گیرد.

۶- در آخرین مرحله لایو شما برقرار شده و می توانید هر تصویری را که در نظر دارید با مخاطبین خود اشتراک گذاری کنید.

در قسمت پایین صفحه لایو شما آیکونی وجود دارد که امکان تعویض دوربین جلو به دوربین اصلی را فراهم کرده است.

استفاده از فیلتر های اینستاگرام در لایو

 افکت ها یا همان فیلتر های اینستاگرام آپشن هایی هستند که در بخش استوری و لایو اینستاگرام قابل استفاده اند. افراد زیادی از این فیلتر ها برای جذابیت بیشتر و برخی نیز برای دیده نشدن چهره واقعی خود از آنها استفاده می کنند. این فیلتر ها عموما عجیب و فانتزی هستند. امکان افزودن فیلتر دلخواه خود به قسمت استوری توسط کاربر وجود دارد. این فیلتر ها در قسمت پایین صفحه لایو قرار داشته و پس از برقراری لایو می توان از آنها استفاده کرد.

افزودن دیگران به لایو ( به صورت دو نفره)

کاربران می توانند به صورت مشترک در اینستاگرام پخش زنده داشته باشند. برای این کار دو راه وجود دارد. در زیر این دو روش را بیان می کنیم

روش اول

در این روش فردی که قصد شرکت در لایو را به عنوان فالوور دارد باید به شخصی که اقدام به برگزاری لایو کرده است درخواست شرکت خود را ارسال کند. در این صورت شخص اصلی لازم است درخواست فالوور خود را برای شرکت او در لایو بپذیرد

روش دوم

در این روش فردی که ابتدا لایو گذاشته است درخواستی برای دعوت از فرد مورد نظر خود ارسال خواهد کرد. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

۱- در بخش بالای صفحه لایو نام کاربری شما قرار دارد که ابتدا لازم است روی آن ضربه بزنید

۲-  بعد از بالا آمدن گزینه Invited to join آن را انتخاب کنید.

۳- در این مرحله در قسمت سرچ کاربری فرد مورد نظر را وارد کنید.

۴- پس از اینکه اکانت مورد نظر را یافتید آن را انتخاب کنید.

۵- با انتخاب اکانت گزینه invite را لمس کنید. در این مرحله لازم است شخص مورد نظر در خواست شما را پذیرفته و به لایو وارد شود.

 تنظیمات لایو در اینستاگرام

لایو اینستاگرام علاوه بر امکان لایو به صورت چند نفره دارای قابلیت هایی است که می توان به وسیله آنها لایو خود مدیریت کنید. این قابلیت ها شامل کنترل کردن افراد حاضر در لایو و کامنت های دریافتی از این افراد، امکان به اشتراک گذاشتن لایو خود در قسمت دایرکت اینستاگرام با دیگر افراد و همچنین سیو لایو می باشد.

اشتراک لایو در دایرکت

برای انجام این کار می توانید در بخش پایین صفحه لایو خود آیکون مربوط به دایرکت اینستاگرام را لمس کنید. بعد از انتخاب این آیکون دایرکت افراد برای شما نمایش خواهد داده شد. دایرکت فالوور مورد نظر خود را انتخاب کرده و لایو را با او به اشتراک بگذارید. اینستاگرام قابلیت اشتراک گذاری لایو افراد دیگر را نیز دارا می باشد.

انسداد کامنت ها و سوالات در لایو

چنان چه نمی خواهید سوالات و کامنت های فالوور هایتان در قسمت صفحه لایو به نمایش درآید می توانید به بخش سه نقطه در گوشه صفحه خود مراجعه کنید و گزینه مربوط به مسدود کردن سوالات (turn off questions) انتخاب کنید. برای مسدود کردن کامنت ها نیز در همین بخش لازم است گزینه بستن کامنت ها ( turn off commenting)  را غیر فعال کنید.

انتخاب عنوان و تنظیم آن برای پخش زنده در اینستاگرام

انتخاب عنوان و تنظیم آن برای لایو

انتخاب عنوان و تنظیم آن برای لایو

از جمله آپشن های لایو اینستاگرام امکان انتخاب موضوع لایو و تنظیم آن می باشد. اگر می خواهید در رابطه با یک‌ موضوع خاص در طول زمان لایو خود صحبت کنید و ممکن است بخواهید برای اطلاع افرادی که در طول بحث به لایو شما وارد می شوند این موضوع را در بالای صفحه لایو خود تنظیم کنید. ابتدا موضوع لایو خود را مشخص کرده و آن را در قسمت چپ صفحه در بخش title اضافه کنید.

اتمام ویدیو لایو

مراحل زیر را پس از پایان لایو برای قطع ارتباط با مخاطبین خود انجام دهید:

۱- علامتی در قسمت راست صفحه شما در بالا قرار دارد. این علامت × بوده که در ابتدا لازم است آن را انتخاب کنید.

۲- در مرحله دوم بر روی گزینه اتمام ویدیو (end video) ضربه بزنید.

۳- در این مرحله لایو خود را به پایان رسانده و می توانید با انتخاب هر یک از گزینه های موجود در این قسمت لایو خود را سیو و یا حذف کنید.

سایت خرید اینستاگرام در این مقاله تمامی نکات مربوط به پخش زنده اینستاگرام را برای مخاطبین خود شرح داده است. برای استفاده از خدمات بی نظیر این سایت به آدرس سایت مراجعه کنید.

اگر قصد خرید ویو اینستاگرامی خود را دارید میتوانید با مراجعه به سایت خریدفالوور اینستاگرام بهترین هارا برای خود رقم بزنید

منبع مقاله

فهرست