7 دلیل برای اینکه نمی توانید وضعیت فعالیت یک اکانت اینستاگرام را ببینید [All FAQS]
Rate this post

7 دلیل برای اینکه نمی توانید وضعیت فعالیت یک اکانت اینستاگرام را ببینید [All FAQS]

اینستاگرام به یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب برای تعامل با دوستان و به اشتراک گذاری تصاویر یا داستان تبدیل شده است. اگر کاربر معمولی اینستاگرام هستید، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از پروفایل ها به صورت آنلاین نمایش داده می شوند در حالی که بسیاری دیگر اینطور نیستند. این مقاله به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا نمی توانید وضعیت فعالیت برخی از حساب های اینستاگرام را ببینید و چگونه آن را برطرف کنید. در همین حال، برای بررسی تاریخچه تماشای حلقه‌های اینستاگرام نیز می‌توانید به مقاله ما مراجعه کنید.

وضعیت فعالیت در اینستاگرام چیست؟

وضعیت فعالیت در اینستاگرام نشان می دهد که آخرین بار چه زمانی در این پلتفرم فعال بوده اید. اگر آنلاین هستید، یک نقطه سبز رنگ در کنار تصویر نمایه شما در DM ها نشان می دهد، در حالی که اگر مدتی پیش فعال بودید، تخمین تقریبی از آخرین زمانی که در برنامه فعال بوده اید را به بیننده ارائه می دهد.

چرا نمی توانید وضعیت فعالیت اینستاگرام دیگران را ببینید؟

اینها برخی از دلایلی است که ممکن است نتوانید وضعیت فعالیت شخصی را در اینستاگرام مشاهده کنید.

وضعیت فعالیت آنها غیرفعال است

اگر فردی تصمیم بگیرد که وضعیت فعالیت اینستاگرام خود را غیرفعال کند، نمی توانید ببینید آخرین بار چه زمانی فعال بوده است یا در حال حاضر در پلتفرم آنلاین است. با این حال، توجه داشته باشید که همچنان می‌توانید ببینید آیا آنها DM یا پیام‌های شما را خوانده‌اند یا خیر.

وضعیت فعالیت اینستاگرام قابل مشاهده نیست

آنها شما را دنبال نمی کنند

اگر کاربر اینستاگرام شما را در پلتفرم فالو نمی‌کند، حتی اگر وضعیت فعالیت خود را غیرفعال نکرده باشد، نمی‌توانید ببینید آخرین زمان او چه زمانی بوده است. توجه داشته باشید که برای این کار نیز باید آنها را دنبال کنید.

آخرین وضعیت فعال خود را غیرفعال کرده اید

اگر وضعیت فعالیت خود را در اینستاگرام غیرفعال کرده باشید، حتی اگر آن‌ها آن را فعال کرده باشند، نمی‌توانید آن را برای دیگران مشاهده کنید. به طور خلاصه – باید توسط هر دو طرف فعال بماند.

شما هرگز آنها را DM نکرده اید

اگر یکدیگر را دنبال می کنید اما هنوز مکالمه ای نداشته اید، ممکن است نتوانید آخرین وضعیت فعال آنها را ببینید. برای اینکه ببینید آخرین بار چه زمانی آنلاین بوده اند، باید با آنها گفتگو کنید.

وضعیت فعالیت اینستاگرام قابل مشاهده نیست

ممکن است حساب شما محدود شده باشد

اگر شخص دیگری حساب شما را محدود کرده باشد، دیگر نمی توانید وضعیت فعالیت او را ببینید. می توانید مقاله ما را در مورد نحوه حذف محدودیت های اینستاگرام بخوانید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

وضعیت فعالیت اینستاگرام قابل مشاهده نیست

ممکن است بلاک شده باشید

اگر شخص دیگری حساب شما را مسدود کرده باشد، دیگر نمی توانید وضعیت فعالیت او را ببینید یا با او چت کنید. اگر می‌خواهید فعالیت‌هایشان را ببینید، باید از آن‌ها بخواهید که شما را رفع انسداد کنند.

وضعیت فعالیت اینستاگرام قابل مشاهده نیست

آنها بیش از 48 ساعت فعال نبوده اند

اگر قبلاً قادر به مشاهده وضعیت فعال اینستاگرام آنها هستید اما اکنون نمی توانید آن را مشاهده کنید، این احتمال وجود دارد که آنها بیش از 48 ساعت در اینستاگرام غیر فعال بوده باشند. اینستاگرام وضعیت فعالیت را برای حساب‌هایی که بیش از ۴۸ ساعت آنلاین نبوده‌اند نشان نمی‌دهد.

روش‌هایی برای رفع عدم مشاهده وضعیت فعالیت اینستاگرام

اگر هیچ یک از دلایل بالا در مورد شما صدق نمی کند و هنوز نمی توانید وضعیت فعالیت اینستاگرام را ببینید، برای مشاهده وضعیت فعالیت باید این اصلاحات را دنبال کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

گاهی اوقات راه اندازی مجدد گوشی بهترین راه حل برای تمام مشکلات گوشی هوشمند شماست. ممکن است به رفع برخی از اشکالاتی که ممکن است مانع از نمایش وضعیت فعالیت فرد توسط برنامه شوند، کمک کند.

تماس ها روی وای فای کار نمی کنند

اپلیکیشن اینستاگرام را به روز کنید

گاهی اوقات باگ های نرم افزاری مانع از کارکرد عملکردهای برنامه مطابق انتظار می شوند. بررسی کنید که آیا بروزرسانی برای برنامه اینستاگرام شما از PlayStore یا AppStore موجود است یا خیر. اگر به‌روزرسانی برای برنامه وجود دارد، آن را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است.

برای کاربر یک پیام مستقیم ارسال کنید

اگر هنوز مکالمه ای را با کاربر شروع نکرده اید، منتظر چه چیزی هستید؟ به آنها سلام بدهید و می توانید وضعیت فعالیت آنها را در آینده مشاهده کنید.

درک کنید که آیا شما مسدود یا محدود شده اید

اگر مسدود یا محدود شده باشید، دیگر نمی توانید وضعیت فعالیت آنها را ببینید. سعی کنید متوجه شوید که آیا اخیراً مسدود شده اید یا محدود شده اید و اگر چنین است، می توانید از آنها بخواهید که شما را رفع انسداد کنند تا دوباره وضعیت فعالیت خود را مشاهده کنید.

آخرین وضعیت فعال خود را فعال کنید

اگر وضعیت آخرین فعالیت خود را از تنظیمات حساب اینستاگرام خود غیرفعال کرده اید، برای مشاهده وضعیت فعالیت دیگران باید دوباره آن را فعال کنید.

وضعیت فعالیت اینستاگرام

سوالات متداول

س: چگونه آخرین فعالیت خود را در اینستاگرام فعال کنم؟

آ: می توانید Last Active خود را از تنظیمات اینستاگرام فعال کنید. مقاله ما را در مورد نحوه مخفی کردن وضعیت “آخرین فعالیت” خود در اینستاگرام بخوانید تا بیشتر بدانید. در حالی که این مقاله مراحل مخفی کردن آخرین فعالیت خود را ذکر می کند، می توانید همین مراحل را نیز برای پنهان کردن آن دنبال کنید.

س: چه مدت می توانید وضعیت فعال را ببینید؟

آ: وضعیت فعالیت تا 48 ساعت پس از آخرین ورود قابل مشاهده است. اگر کاربران بیش از 48 ساعت به حساب خود وارد نشده باشند، وضعیت فعالیت نمایش داده نخواهد شد.

س: چگونه متوجه شویم که آیا شخصی آخرین فعالیت اینستاگرام خود را غیرفعال کرده است؟

آ: اگر فردی آخرین فعالیت خود را غیرفعال کرده باشد، نمی توانید وضعیت فعالیت او را در اینستاگرام مشاهده کنید، حتی اگر آن را از سمت خود فعال کرده باشید. این راهی است که از طریق آن می توانید تشخیص دهید که آیا کسی آخرین فعال خود را غیرفعال کرده است یا خیر.

س: آیا می توانم پیامک اینستاگرام را بدون هشدار بخوانم؟

آ: در حالی که هیچ راه مستقیمی برای خواندن DM های اینستاگرام بدون هشدار وجود ندارد، ما چند راه حل برای شما داریم. برای مطالعه پیام های دایرکت اینستاگرام بدون دیده شدن می توانید به مقاله ما مراجعه کنید.

بسته بندی

در این مطلب، در مورد اینکه چرا نمی‌توانید آخرین فعال اینستاگرام برخی از حساب‌ها را ببینید و چگونه می‌توانید آن را برطرف کنید، بحث کردیم. اگر این راهنما برای شما مفید بود، لایک کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. سایر نکات و ترفندهای فنی مفید را در لینک زیر بررسی کنید و برای اطلاع از این نکات و ترفندها با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

فهرست