Amit Rahi

نحوه ذخیره محتوای اینستاگرام با دوستان در همکاری

اینستاگرام یک ویژگی مجموعه مشترک را منتشر کرده است که در آن می توانید یک صفحه ذخیره شده را در همکاری با دوست خود ایجاد کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد پست ها و حلقه ها را در صفحه ای جداگانه از نمایه خود، همراه با دوست انتخابی خود ذخیره کنید. از هم‌اکنون، به شما امکان می‌دهد تنها با یک دوست یک مجموعه بسازید، شاید متا در آینده اجازه دهد چندین دوست به مجموعه وارد شوند. در همین حال، می توانید یاد بگیرید که حلقه های ذخیره شده را در فیس بوک و اینستاگرام ببینید.

از مجموعه مشارکتی اینستاگرام استفاده کنید

نحوه استفاده از مجموعه مشارکتی در اینستاگرام

ویژگی جمع‌آوری مشترک در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد با یکی از دوستان اینستاگرام خود یک لیست بوکمارک ایجاد کنید تا حلقه‌ها و پست‌ها را ذخیره کنید، که برای هر دوی شما قابل دسترسی باشد.

مراحل ایجاد یک مجموعه مشارکتی در اینستاگرام

مجموعه مشترک هیچ تفاوتی با ذخیره پست ها یا حلقه های مورد علاقه شما در اینستاگرام ندارد. شما فقط باید مجموعه دیگری ایجاد کنید که دوست شما در آن اضافه شود تا بتواند پست ها را ببیند و به آن مجموعه اضافه کند. در اینجا یک راهنمای گام به گام برای ایجاد و مدیریت مجموعه شما آورده شده است.

1. برنامه اینستاگرام (اندروید، iOS) را راه اندازی کنید و پست یا حلقه ای را که می خواهید با دوست خود ذخیره کنید پیدا کنید.

2. روی ضربه بزنید دکمه ذخیره در زیر پست، برای مشاهده ویژگی جدید مجموعه مشترک. روی ضربه بزنید دکمه آن را امتحان کنید برای شروع.

3. در منوی بازشو بعدی، یک اسم بده به مجموعه شما.

4. در مرحله بعد، را فعال کنید جابجایی مشارکتی برای فاش کردن دوستان اینستاگرام خود

5. در اینجا، شما می توانید جستجو کنید و دوست اینستاگرام را انتخاب کنید می خواهید این مجموعه را با آن به اشتراک بگذارید و ضربه بزنید صرفه جویی از گوشه سمت راست بالا

مجموعه مشارکتی اینستاگرام

6. پست شما اکنون در مجموعه مشترک جدید ذخیره می شود، جایی که شما و دوستتان می توانید پست های این مجموعه را ببینید و اضافه کنید.

مراحل حذف مجموعه مشارکتی در اینستاگرام

اگر پروژه ای را که روی آن کار کرده اید تمام کرده اید و می خواهید مجموعه مشترک اینستاگرام را حذف کنید. برای انجام این کار این مراحل ساده را دنبال کنید.

1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و به برنامه خود بروید برگه پروفایل.

2. در اینجا، روی منوی همبرگر (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت راست برای دسترسی موارد ذخیره شده.

مجموعه مشارکتی اینستاگرام

3. یک صفحه جدید باز می شود که همه شما را لیست می کند مجموعه ها، موردی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

مجموعه مشارکتی اینستاگرام

4. روی ضربه بزنید نماد منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید ویرایش مجموعه.

5. در صفحه بعدی بر روی ضربه بزنید حذف مجموعه گزینه و سپس انتخاب کنید حذف از اعلان پاپ آپ برای حذف مجموعه.

با این کار مجموعه با تمام پست ها و حلقه های ذخیره شده حذف می شود. دوست همکار شما نیز می تواند همین مراحل را برای حذف مجموعه مشترک دنبال کند.

مراحل افزودن یک پست یا حلقه جدید به مجموعه مشارکتی اینستاگرام

هر دو همکار می توانند پست های جدید اضافه کنند یا حلقه ها را می توان به مجموعه مشترک اضافه کرد. این مراحل ساده را برای افزودن یک پست یا حلقه جدید دنبال کنید.

1. اینستاگرام را راه اندازی کنید و یک پست یا حلقه را برای ذخیره در این مجموعه مشترک پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید صرفه جویی دکمه.

مجموعه مشارکتی اینستاگرام

2. از منوی پاپ آپ مجموعه مشترک را انتخاب کنید می خواهید آن را ذخیره کنید.

مجموعه مشارکتی اینستاگرام

سپس می توانید مجموعه خود را در برگه ذخیره شده در صفحه نمایه خود مدیریت کنید. هر دو شریک می توانند موارد را از مجموعه اضافه یا حذف کنند.

سوالات متداول

س. ویژگی Collaborative Collection در اینستاگرام چیست؟

مجموعه Collaborative یک ویژگی جدید است که به شما امکان می دهد یک مجموعه ذخیره شده مشترک با یکی از دوستان خود ایجاد کنید. بنابراین هر دوی شما به پست ها و حلقه های ذخیره شده از اینستاگرام دسترسی دارید.

س. چگونه با یک مجموعه در اینستاگرام همکاری می کنید؟

برای ایجاد یک مجموعه مشارکتی در اینستاگرام می توانید از راهنمای مرحله به مرحله ذکر شده در بالا پیروی کنید.

س. آیا می توانم مجموعه مشارکتی ایجاد شده توسط دوستم با من را حذف کنم؟

بله، شما کنترل کاملی بر مجموعه به اشتراک گذاشته شده توسط دوستتان با شما دارید. حتی می توانید با انجام مراحل ذکر شده در بالا مجموعه را حذف کنید.

س. چگونه یک پست یا حلقه را به یک مجموعه مشارکتی در اینستاگرام اضافه کنیم؟

حلقه یا پستی را که می‌خواهید به مجموعه مشترک اضافه کنید، پیدا کنید. روی دکمه ذخیره ضربه بزنید و مجموعه ای را که می خواهید در آن ذخیره کنید انتخاب کنید. راهنمای دقیق تر با مراحل در بالا ذکر شده است.

بسته بندی

به این ترتیب می توانید مجموعه مشارکتی را با دوستان خود در اینستاگرام ایجاد و مدیریت کنید. امیدواریم اینستاگرام این قابلیت را ارتقا دهد تا بتوانیم دوستان بیشتری را به همین مجموعه اضافه کنیم. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و برای مطالعه بیشتر از این قبیل با GadgetsToUse همراه باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.