لایو اینستاگرام موثر در افزایش فالوور
5/5 - (14 امتیاز)

تاثیرات لایو بر پیج اینستاگرامی

لایو اینستاگرام یا شبکه زنده تعاملی یک ویژگی در اینستاگرام است که شما به راحتی می‌توانید فالوور های به اصطلاح روح را فعال کنید.

امروزه با پیشرفت علم تکنولوژی و ورود هوش مصنوعی به شبکه های اجتماعی ، همه رسانه های بزرگ در حال رقابت می‌باشند تا با ارائه بیشترین و با کیفیت ترین خدمات بالاترین کاربر را داشته باشد. یکی از اصلی ترین این خدمات قابلیت لایو یا پخش زنده داشتن این رسانه ها به شمار می‌رود.

 یکی از رقابت ها بر داشتن لایو نوع محیط کاربری و بالاترین امکانات ولی در ساده ترین صورت نیز  چالش های مهم قابلیت لایو به حساب می‌آید.

یکی از رسانه ‌هایی که در ایجاد لایو اینستاگرام تصویری بسیار ساده‌تر و پر بازده‌تر است، اینستاگرام می‌باشد. این شبکه اجتماعی معروف دارای امکانات فراوانی می‌باشد که می‌تواند بر کسب‌ وکار و تجارتتان بسیار اثر گذار باشد.

سرگذشت لایو اینستاگرام

لایو یکی از ترفند های نه چندان قدیمی اینستاگرام به حساب می‌آید که در سال 1395 به کاربران این پلتفرم معرفی شد. این ترفند با هدف ایجاد تعامل زنده بلاگر ها، اینفلوئنسر ها ، سلبریتی ها و …. با هواداران خود ایجاد شد. پس از مدتی که همه کاربران با مشاهده قدرت تاثیرات لایو بر روی پیج های افراد مختلف کاربرانی که دارای کسب و کار های خود بودند نیز شروع به استارت برگزاری لایو اینستاگرام کردند.

مزایای کاربرد لایو اینستاگرام

سبب تاثیر مثبت در اعتماد سازی کاربران به کسب و کار شما می‌شود.

لایو یک ابزار برای افزایش فروش محصول خود یعنی تبدیل فالوور به مشتری؛

هنگامی که شما لایو در تایم های مختلف برگزار می‌کنید موجب اول شدن استوری ها در استوری بار و پست های شما در فالوور های خود می‌شود.

از طریق اشتراک گذاری لایو شما توسط بازدید کننده ها فالوور شما افزایش می‌باید، شما از یک روش دیگر نیز می‌توانید فالوور های واقعی خود را افزایش دهید که این روش خرید فالوور واقعی از سایت خرید فالوور اینستاگرام است.

لایو اینستاگرام به شما اجازه می‌ دهد که با فالوور های خود تعامل نزدیک‌تری داشته باشید و بهتر با علایق آن‌ ها همسو شوید.

کاربردهای لایو برای افزایش آمار پیج اینستاگرام

لایو اینستاگرام مانند استوری می‌باشد با این تفاوت که شما در لایو های خود می‌تواید به صورت آنلاین با کاربران ارتباط برقرار کنید و به صورت  زنده با فالوور های خود در تعامل ایجاد کنید.

یکی دیگر از ویژگی های لایو اطلاع رسانی به همه فالوور های شما است یعنی وقتی شما لایو را در پیج خود شروع می‌کنید به تمام فالوور های پیج تان نوتیفیکیشن ارسال می‌شود تا بازدید بالایی داشته باشید .

استفاده از این ویژگی، روشی بسیار قدرتمند برای تعامل با مخاطبان و افزایش قدرت نام برند تجاری است و حضور مستقیم موجب افزایش اعتماد کاربران بر کسب و کار شما می‌شود.

حضور لایو در اینستاگرام، می‌تواند ترفندی سرگرم کننده باشد تا به فالوور هایتان اجازه دهید شما را در همان لحظه تماشا کنند و با شما تعامل ایجاد کنند.

ضمن این که با برقراری لایو در استوری بار  نفر اول همه فالوور های خود قرار می‌گیرید.

ویژگی مثبت دیگر ارتباط زنده در اینستاگرام، نمایش چهره واقعی  برندتان برای مشتریان خود به حساب می‌آید.

به طور مثال اگر محصولی جدید را برای فروش داشته باشید می‌توانید در لایو به صورت مستقیم درباره آن با فالوور هایتان گفت و گو کنید و بازخورد های آنها را مدیریت کنید یا به سوالات آنها پاسخ دهید.

یکی از کاربرد های این قابلیت که سبب افزایش صمیمیت و اعتماد سازی در بازدید کنندگان می‌شود نشان دادن کار های تیم و مراحل تولید و … است.

از لایو اینستاگرام می‌توان برای آموزش و یا سمینار‌های آنلاین حتی برگذاری لایو های سریالی نیز استفاده کرد، که  در افزایش فالوور تاثیر خیلی بیشتری دارد . 

سه روش‌  افزایش بازدید لایو اینستاگرام

سه روش افزایش بازدید اینستاگرام

سه روش افزایش بازدید اینستاگرام

1-شناسایی علاقه فالوور ها

شما با آنالیز  پست های بارگذاری شده در پیج خود می‌توانید به راحتی علایق و سلیقه های کاربران خود را شناسایی کنید و طبق این نتایج به دست آمده لایو خود را با این موضوع برگزار کنید . این کار باعث افزایش بازدید لایو و به تدریج افزایش فالوور در پیجتان می‌شود. 

2-اطلاع رسانی و داشتن تقویم برنامه ریزی شده

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک لایو اینستاگرامی را از دست بدهید، درحالی که هیچ اطلاعی از قبل بر برگزاری آن نداشته‌اید. امروزه بیشتر  کاربران رسانه های اجتماعی، تمام روز در این رسانه حضور ندارند و با برگزاری لایو در ساعات که  کمترین کاربران پیج اینستاگرام شما آنلاین است ، نباید به دنبال بیشتر بودن بازدید لایو اینستاگرام خود باشید. طبق این ترفند بهتر است لایو های پیج اینستاگرام را در ساعاتی که بیشتر فالوور های شما آنلاین می‌شوند برگزار کرده و حتما از چند روز قبل، زمان و روز برگزاری لایو را به فالوورهای خود اطلاع دهید.

یکی از بهترین ویژگی اینستاگرام در کمک به این ترفند  این زمینه، ویژگی ریمایندر یا یادآور است. با اضافه کردن این ویژگی بر روی پست یا استوری بنر اطلاع رسانی، کاربرانی که ریمایندر را فعال کنند،  موقع برگزاری لایو، یک پیام یادآوری از طرف اینستاگرام در پیجشان دریافت می‌کنند. این اقدام، می‌تواند تاثیر بزرگی در افزایش بازدید لایو شما داشته باشد.

3-بالا بودن کیفیت لایو

اغلب کاربرانی که وارد یک لایو می‌شوند، در  اولین قدم  بیش تر از هر چیزی به بک گراند و ظاهر شما توجه خواهند کرد. اما در مرحله بعدی، چیزی که باعث رضایت مخاطب های شما از لایو خواهد شد، سرعت اینترنت و کیفیت دوربین شما است. پس اگر به دنبال یک لایو پربازدید برای خودتان هستید، حتما قبل از شروع لایو از سرعت اینترنت خود را چک کنید تا بتوانید یک لایو بدون قطع و وصلی و با کیفیت بالا برگزار کنید.

سخن پایانی

همان گونه که در این مقاله توضیح دادیم، لایو اینستاگرام، یکی از ویژگی های  جذاب این پلتفرم است که استفاده از آن، یک برتری نسبت به سایر رقیب های کسب و کار خود حساب می‌شود. یک لایو پربازدید، تعامل پیج شما را بیشتر می‌کند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم به افزایش تعداد فالوورهای پیجتان کمک می‌کند.

در صورت خرید فالوور بدون ریزش از سایت خرید فالوور اینستاگرام میتوانید ویو لایو های خود را تا چندین کا افزیش دهید

منبع مقاله

فهرست