بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام
5/5 - (4 امتیاز)

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام + ترفند شگفت‌انگیز

محتوایی که در حساب اینستاگرام خود به اشتراک می‌گذارید، اگر کسی آن را نبیند، لایک زیادی نخواهد داشت. برای افزایش دیده‌شدن پست‌های خود در اینستاگرام، باید روی یافتن بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست تمرکز کنید.

در اصل بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام، زمانی است که اکثر فالوورهای شما اوقات فراغت خود را سپری می‌کنند، زیرا در این زمان به احتمال زیاد از این پلتفرم رسانه اجتماعی بیشتر استفاده می‌کنند.

معمولاً صبح ها، ساعات ناهار و عصرها بین ساعت ۱۹:00 تا 21:00، بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام است، اما هر سال این زمان تغییر می‌کند.

همه چیز با این واقعیت که هر حساب اینستاگرام مجموعه منحصر بفردی از دنبال کنندگان را دارد، پیچیده‌تر می‌شود. به این معنی که بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری یک پست در اینستاگرام ممکن است برای دو حساب نسبتا مشابه متفاوت باشد.

در این مقاله نحوه تعیین بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام و چند ترفند شگفت‌انگیز را به شما نشان خواهیم داد، پس تا آخر با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

هیچ دستورالعملی برای موفقیت وجود ندارد اما اگر می‌خواهید دامنه پست‌های خود را در اینستاگرام گسترش دهید، پیروی از برخی دستورالعمل‌ها می‌تواند مفید باشد.

علی‌رغم این واقعیت که محققان اغلب گزارش‌های متناقضی در مورد بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام ارائه می‌دهند، اما اکثر آن‌ها روزهای شنبه و پنجشنبه را بهترین زمان برای ارسال محتوای جدید در اینستاگرام می‌دانند.

همچنین تاکنون هیچ دستورالعمل دقیقی در رابطه با ساعات پربازدید برای پست گذاشتن وجود ندارد. اما باید از بازه زمانی بین 15:00 تا 16:00 در روزهای کاری اجتناب شود. یافتن راه‌هایی برای استفاده از الگوریتم اینستاگرام به نفع خود و کشف بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست در حسابتان، علم دقیقی نیست. با این حال نکات کلی وجود دارد که تقریباً برای همه کاربران اینستاگرام اعمال می‌شود. این نکات کلی که باید رعایت کنید، شامل:


  1.  مناطق زمانی را فراموش نکنید

این یک قانون بسیار ساده است که نشان می‌دهد باید فالوورهای اینستاگرام خود را به اندازه کافی بشناسید تا مطابق منطقه زمانی که اکثر آن‌ها در آن زندگی می‌کنند، پست را ارسال کنید. اگر بازار هدف شما در آسیا یا آمریکای شمالی است، پس باید پست‌ها را برای زمان‌های اوج استفاده آن‌ها از اینستاگرام برنامه‌ریزی کنید.


  1.  پست های مهم را در روزهای هفته به اشتراک بگذارید

در حالی که درصد تعامل پست‌های به اشتراک گذاشته شده در تعطیلات آخر هفته و روزهای هفته با هم متفاوت  است، اما آمار نشان می‌دهد که پست‌های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام در جمعه ترافیک کمتری نسبت به پست‌های به اشتراک گذاشته شده در روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه دارد.


  1.  در ساعات کاری پست نگذارید

همه ما زندگی پرمشغله‌ای داریم و اکثرا در ساعات کاری وقت نداریم که با رسانه‌های اجتماعی سروکار داشته باشیم. زمان بین ۱ بعدازظهر تا ۲ بعدازظهر، زمان محبوبی برای اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام است، اما ارسال عکس یا ویدیو در این پلتفرم رسانه اجتماعی بین ساعت 7 بعدازظهر تا ۹ شب بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.


  1.  برنامه ریزی پست های اینستاگرام برای افراد

پیدا کردن بهترین زمان برای دستیابی به فالوورهای خود مدتی طول می‌کشد تا در نهایت بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را بیابید. آمار فقط تا حدی می‌تواند در این مورد به شما کمک کند، زیرا هر حساب کاربری در اینستاگرام متفاوت است و هر کسب‌‌وکاری دارای جمعیتی متفاوت است، بازارهای مختلفی را هدف قرار می‌دهد و اهداف متفاوتی برای کمپین‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود دارد.


  1. بکارگیری تجربه شخصی

تجربه خودتان به شما می‌گوید بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام چه زمانی است، زیرا می‌توانید ببینید پست‌هایی که بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند چه زمانی به اشتراک گذاشته شده‌اند. پیروی کورکورانه از آنچه کارشناسان و مطالعات آن‌ها می گویند، استراتژی خوبی نیست. زیرا نمی‌‌دانید که گروه آزمایشی چقدر بزرگ بوده یا نتایج یک مطالعه بر چه اساسی استوار است.

چگونه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کنیم؟

چگونه بهترین زمان برای انتشار پست های خودمان را پیدا کنیم؟

چگونه بهترین زمان برای انتشار پست های خودمان را پیدا کنیم؟

شما باید گروه هدف خود را مشخص کنید و تا حد امکان در مورد افرادی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید بیاموزید.

آن‌ها چه کسانی هستند؟ کجا زندگی می‌کنند؟ سبک زندگی دانشجویان دانشگاه نسبت به افرادی که از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر کار می‌کنند بسیار متفاوت است، بنابراین حساب اینستاگرامی که تجهیزات ورزشی را به جوانان ارائه می‌دهد، طبیعتاً ساعت اوج متفاوتی نسبت به حسابی که تجهیزات اداری می فروشد، خواهد داشت.

هرچه بیشتر در مورد عادات فالوورهای اینستاگرام خود بیاموزید، پیدا کردن بهترین روز و زمان برای ارسال پست در حساب اینستاگرام خود آسان‌تر خواهد بود.

آزمایش و تلاش برای ارسال پست در اینستاگرام در زمان‌های مختلف به شما نشان می‌دهد که بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست در حساب اینستاگرام شما چه زمانی است. هنگامی که زمان‌های اوج را برای حساب اینستاگرام خود پیدا کردید، می‌توانید از ابزارهایی استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد پست‌ها را زمان‌بندی کنید.

با این حال، اشتراک‌گذاری پست‌ها در زمان مشخص هر روز می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. بنابراین برای اطمینان از رشد اکانت اینستاگرام خود، ذهن خود را باز نگه دارید و هر از گاهی چیزهای جدیدی را امتحان کنید.

ابزارهایی که برای برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام نیاز دارید

اخیرا اینستاگرام گزینه “Schedule” را معرفی کرده است که به شما امکان می‌دهد پست ها را از قبل به‌طور مستقیم از پلتفرم برنامه‌ریزی کنید.  این ویژگی نسبتاً جدید است که بهتر است از برخی برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای رایانه‌ای استفاده کنید که به شما یادآوری می‌کنند یک پست را در یک زمان خاص به اشتراک بگذارید.


  •  Agorapulse

ارسال پست در اینستاگرام می‌تواند زمان‌بر باشد، بنابراین نرم‌افزاری مانند Agorapulse می‌تواند به شما در سازماندهی زمان‌بندی پست‌ها و کاهش زمان اشتراک‌گذاری یک پست در حساب اینستاگرام خود کمک کند. چندین نرم‌افزار پولی وجود دارد، در حالی که برنامه Agora Pulse را می‌توان به صورت رایگان از فروشگاه Google Play دانلود کرد.


  • Schedugram

این برنامه به طور خودکار عکس‌ها و فیلم‌های شما را در اینستاگرام پست می‌کند. برای بهتر کردن همه چیز، Schedugram محتوای شما را به اندازه و فرمت مناسب برای اینستاگرام تبدیل می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصاویر و ویدیوها را آپلود کنید و بهترین راه‌حل بصری را برای پست‌های اینستاگرام خود انتخاب کنید.  این سرویس فقط با 20 دلار در ماه برای یک حساب اینستاگرام در دسترس است و امکاناتی که ارائه می‌دهد تقریباً نامحدود است.


  •  Later

تعداد گزینه‌های ارائه شده توسط این ابزار برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام خیره کننده است. Later به شما امکان می‌دهد پست‌ها را برای پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام برنامه‌ریزی کنید.  افراد می‌توانند از Later به صورت رایگان استفاده کنند، در حالی که تیم‌های بازاریابی بزرگ می‌توانند فقط با 49 دلار در ماه از آن استفاده کنند.

جمع‌بندی

اگرچه ممکن است رفتارهای شما از نظر فرهنگی در رابطه با شبکه‌های اجتماعی متفاوت باشد، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را امتحان کنید تا واقعیت را در جایگاه خود، با مخاطبان درک کنید.

شما باید در طول زمان آزمایش کنید تا نتیجه‌گیری درستی برای حساب خود بگیرید. اشتراک‌گذاری منظم محتوا به تدریج به شما این امکان را می‌دهد که بدانید دقیقا چه زمانی در اینستاگرام پست بگذارید تا انتشارات خود را به حداکثر برسانید.

همچنین شما میتووانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت خرید فالوور اینستاگرام مراجعه فرمایید

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی درباره بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بازگو کنیم، امیدواریم که برای شما مفید باشد. 

منبع مقاله

فهرست