افزایش ویو استوری اینستاگرام
5/5 - (15 امتیاز)

راه‌های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

سال‌هاست که اینستاگرام به پرکاربردترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی تبدیل شده است. به‌طور دوره‌ای، برای کنار آمدن با تعداد زیاد کاربران و مهمتر از همه برای جذابیت بیشتر، همیشه ویژگی‌های جدیدی را از جمله چیزهای سرگرم‌کننده پیاده‌سازی می‌کند.

همه این‌ها بدون شک مزایایی از نظر کاربران برای اینستاگرام به همراه دارد. بسیاری از افراد از تمام پتانسیل این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند تا جایی که برای آن‌ها تبدیل به یک حرفه شده است.

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران می‌پرسند، این است که چگونه بازدید از استوری‌های اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله قصد داریم به نکاتی درمورد افزایش بازدید استوری اینستاگرام بپردازیم، پس تا آخر همراه ما باشید.

۱- ارسال مطالب جذاب به‌طور منظم

  •       پیش‌نیاز اساسی برای افزایش بازدید از استوری اینستاگرام، ارسال محتوای جذاب به‌طور منظم است. از آنجایی که استوری‌ها پس از 24 ساعت به‌طور خودکار حذف می‌شوند، محتوای جدید را که به زندگی خصوصی و فعالیت‌هایی که در اوقات فراغت انجام می‌دهید یا کسب‌وکارتان مربوط است، را ارسال کنید.
  •       بهتر است محتوای استوری شما بجای عکس، ویدئو باشد، اما چرا؟ همانطور که می‌توانید تصور کنید، ویدیوها تعاملات بسیار بیشتری نسبت به عکس‌ها ایجاد می‌کنند و این می‌تواند دید آن‌ها را به یک دلیل بسیار ساده افزایش دهد. همچنین ویدیوها در بین کاربران اینستاگرام محبوبیت بیشتری دارند، زیرا رفتار کاربر را از طریق یک الگوریتم نظارت می‌کنند. اگر بازدید از استوری‌ها هدف شماست، پس ایجاد ویدئو یکی از بهترین راه‌حل هاست.
  •       برای افزایش تعداد بازدیدها در استوری‌های خود به یک استراتژی نیاز دارید. یکی از بهترین‌ها بدون شک امکان ارسال استوری‌های بیشتر با پیشرفت روز است. باید این استراتژی را تا زمانی که توجه مخاطبان را به خود جلب کنید ادامه دهید. اما مراقب باشید استوری‌های زیاد در روز می‌تواند مخاطبان شما را خسته کند.
  •       عادت دادن مخاطبان به این نوع محتوا به احتمال زیاد مکانیزم ذهنی را تحریک می‌کند که آن‌ها را به جستجوی منظم داستان‌های جدید برای تماشا کردن سوق می دهد. این دقیقاً همان چیزی است که می خواهید به آن برسید.

۲- مخاطب را درگیر کنید

درگیر کردن مخاطب در استوری‌ها، به‌طور قابل توجهی تعداد تعاملات به دست آمده و در نتیجه دیده شدن بالقوه آن را در پلتفرم افزایش می‌دهد.  برای جذب مخاطب می‌توانید از ابزارهایی مانند ipolls و سؤالات استفاده کنید.

۳- استفاده از نظرسنجی‌ها

برای شرکت در نظرسنجی از طریق برنامه رسمی اندروید یا iOS وارد اینستاگرام شوید، روی علامت (+) واقع در کنار عکس نمایه خود ضربه بزنید و با استفاده از یک تصویر یا یک ویدیوی ذخیره شده یک استوری جدید ایجاد کنید.

پس از انتخاب محتوا برای ارسال، روی برچسب شکلک در بالا و در منویی که در پایین ظاهر می‌شود، روی برچسب تعاملی Study ضربه بزنید. در این مرحله سوالی را که می‌خواهید از کاربران بپرسید، در قسمت متن تایپ کنید.

یک سوال بپرسید و گزینه‌های پاسخی که می‌خواهید به آن‌ها رای داده شود را در فیلدهای متن بله و خیر بنویسید و قسمت نهایی (که در سمت راست بالا قرار دارد) را فشار دهید تا عملیات تکمیل شود.

۴- بکارگیری استیکر سوالات

اگر می‌خواهید از کاربران سوال بپرسید یا آن‌ها بتوانند از شما سوال بپرسند، می‌توانید از استیکر سوالات استفاده کنید. در این مرحله روی علامت (+) ضربه بزنید و یک استوری جدید ایجاد کنید. پس از انتخاب محتوا برای ارسال، روی برچسب شکلک در بالا و در منویی که در پایین ظاهر می‌شود، روی برچسب تعاملی سؤالات ضربه بزنید.

اکنون فیلد متنی Ask me a question را با فرمولی که می‌خواهید برای ترغیب فالوورهای خود برای پرسیدن یک سوال استفاده کنید، پر کنید (به عنوان مثال: “از من یک سوال بپرس”، “چه می‌خواهی از من بپرسی؟” یا فقط “Domande”). سپس روی مورد نهایی در بالا سمت راست ضربه بزنید و با ضربه زدن روی دکمه Your Story در پایین سمت چپ، استوری را با برچسب پست کنید.

۵- سایر کاربران را تگ کنید

تگ کردن سایر کاربران در استوری‌ها می‌تواند تعداد بازدیدهای این نوع محتوا را افزایش دهد. اگر در استوری شما کاربری تگ شود، یک اعلان دریافت می‌کند و به احتمال زیاد تشویق می‌شود که محتوا را مشاهده کند تا ببیند چیست. شاید حتی تصمیم بگیرید که دوباره به حساب خود آن را استوری کند.

توصیه می‌کنیم فقط برای جلب توجه کاربران به‌طور نامناسب در استوری‌ها برچسب‌گذاری نکنید، بلکه این کار را فقط زمانی انجام دهید که کاربر مورد نظر در عکس یا ویدیو به تصویر کشیده شود یا در مورد محتوایی باشد که ممکن است مورد علاقه شما باشد.

۶- مشاهده استوری دیگران و تعامل با آن‌ها

یک ترفند نسبتا معتبر برای افزایش تعداد بازدید استوری‌ها در اینستاگرام، دیدن استوری‌های دیگران و تعامل با آن‌هاست. در واقع با انجام این کار، این احتمال وجود دارد که کاربران دیگر نیز همین کار را با شما انجام دهند. پس از باز کردن و مشاهده استوری مورد علاقه خود، اگر به عنوان یک برنامه عمل می‌کند، می‌توانید با ضربه زدن بر روی قسمت متن با آن تعامل داشته باشید. برای کاربری که محتوا را ایجاد کرده است پیام ارسال کنید یا یکی از ایموجی‌های سریع را استفاده کنید.

۷- تجزیه و تحلیل آمار حساب خود

با تجزیه و تحلیل آمار حساب کاربری خود و در مورد آن‌هایی که مربوط به استوری‌ها هستند، می‌توان فهمید که چه نوع محتوایی در بین مخاطبان شما موفق‌تر است. با این حال برای انجام این کار، باید با اتصال یک صفحه فیسبوک به حساب خود، به یک نمایه تجاری بروید.

۸- استفاده از هشتگ‌

از هشتگ استفاده کنید

از هشتگ استفاده کنید

اینستاگرام قابلیت مهم دیگری را در استوری‌ها پیاده‌سازی کرده است که قابلیت درج هشتگ است. درج هشتگ‌های مرتبط با عکس یا ویدیویی که قرار است در استوری‌ها قرار دهید، بازدیدهای بیشتری از کاربرانی که از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند و آن‌ها را جستجو می‌کنند، دریافت خواهید کرد. با این حال توصیه این است که هشتگ‌های زیادی درج نکنید و مهمتر از همه آن ها را با فونت کوچک قرار دهید، بدون اینکه مخاطبان آن‌ها را ببینند.

۹- درج مکان

اگر می‌خواهید بیشتر در معرض برندهای محلی قرار بگیرید، این ویژگی برای تجارت شما عالی است. اینستاگرام با قرار دادن موقعیت مکانی شما باعث می‌شود تا کاربران بیشتری محتوا و کسب‌وکار شما را کشف کنند. وقتی شخصی به بخش کاوش اکانت اینستاگرام شما می‌رود، اگر از برچسب موقعیت مکانی استفاده کرده باشید، استوری یا پست شما همراه با سایر موارد به اشتراک گذاشته شده در آن مکان ظاهر می‌شود.

۱۰- داستان‌های حامی

اگر با دستورالعمل‌هایی که در قسمت‌های قبلی به شما دادیم، بازدید استوری‌های شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا نکرد، ممکن است بخواهید حمایت مالی از محتوایی که ایجاد می‌کنید را در نظر بگیرید. برای استفاده از این قسمت می‌توانید به پروفایل خود مراجعه کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود، روی دکمه Other در پایین سمت راست ضربه بزنید و در منوی باز شده، مورد Feature را انتخاب کنید. سپس دستورالعمل‌هایی را که روی صفحه می‌بینید دنبال کنید و بودجه و مدت تبلیغات را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

با توجه به موارد ذکر شده بالا، متوجه شدیم که چرا افزایش بازدید استوری اینستاگرام اغلب هدف بسیاری از افراد است. زیرا این قسمت اکنون به مرجعی برای بهبود دید محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. با این حال برای دیده شدن بیشتر استوری‌های اینستاگرام، لازم است برخی از مراحل ضروری را برای یک نتیجه رضایت بخش دنبال کنید. ما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات افزایش بازدید استوری اینستاگرام را بیان کنیم، امیدواریم که برای شما سودمند باشد.

منبع مقاله

فهرست