Paras Rastogi
Rate this post

5 راه برای بازیابی اکانت اینستاگرام پس از هک شدن

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی است که هکرها در سراسر جهان به طور گسترده آن را هدف قرار می‌دهند. اگر فکر می کنید شخصی به اکانت اینستاگرام شما دسترسی غیرمجاز پیدا کرده است، راه های موثری برای بازیابی آن را بررسی کرده ایم. این راهنما چندین راه برای بازیابی اکانت اینستاگرام شما پس از هک شدن نشان داده است. علاوه بر این، می توانید یاد بگیرید که پست ها و حلقه های حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنید.

روش هایی برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

در زیر روش های آسانی را ذکر کرده ایم که می توانید برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده خود، در موبایل و وب دنبال کنید.

برای بازیابی اکانت هک شده از وب سایت رسمی اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام به تازگی ابزار بازیابی آنلاین خود را برای کمک به کاربران در بازیابی دسترسی به حساب های در معرض خطر خود راه اندازی کرده است. این شامل منابعی است که به شما کمک می کند تا در صورتی که حساب شما غیرفعال شده باشد، رمز عبور خود را فراموش کرده اید، احراز هویت 2-FA را از دست داده اید یا شخصی به آن دسترسی غیرمجاز داشته باشد، بازیابی کنید. این مراحل آسان را برای بازیابی حساب خود دنبال کنید:

1. به صفحه بازیابی اکانت اینستاگرام مراجعه کنید.

2. اکنون الف را خواهید دید فرم صفحه با گزینه های مختلف عیب یابی حساب.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

3. ‘ را انتخاب کناکانت من هک شدگزینه ‘ از لیست و کلیک کنید دکمه بعدی برای ادامه.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

4. جزئیات اکانت هک شده خود را وارد کنید، مانند نام کاربری/شماره تلفن/ایمیل تا به اینستاگرام اجازه دهید حساب شما را شناسایی کند.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

5. در نهایت، را گسترش دهید حساب های هک شده بخش در مرکز راهنمایی برای استفاده از روش های مختلف عیب یابی برای دسترسی به حساب در معرض خطر خود.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

با استفاده از ایمیل لینک شده اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید

اینستاگرام همچنین با اطلاع‌رسانی به هر تلاش برای ورود به سیستم از دستگاه‌های جدید در ایمیل پیوند شده‌شان، امنیت بیشتری را به کاربران خود ارائه می‌کند. این بدان معنی است که در صورت تلاش برای دسترسی غیرمجاز به حساب اینستاگرام خود، ایمیلی دریافت خواهید کرد که در آن به شما اطلاع می دهد. تو می توانی از این ایمیل برای ایمن سازی استفاده کنید و حساب خود را بازیابی کنید. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

1. صندوق پستی خود را بررسی کنید و به دنبال ایمیلی از اینستاگرام بگردید که در مورد ورود جدید به شما اطلاع می دهد.

2. اگر از شناسه ایمیل استفاده شده هنگام ثبت نام در اینستاگرام مطمئن نیستید، می توانید با پیمایش به آدرس ایمیل، آن را مشاهده کنید. بخش اطلاعات شخصی زیر تنظیمات حساب کاربری

3. در مرحله بعد، روی ‘ ضربه بزنیدحساب خود را در اینجا ایمن کنیدپیوند برای بازیابی حساب در معرض خطر شما.

4. یک رمز عبور جدید برای حساب اینستاگرام خود وارد کنید و روی آن کلیک کنید ارسال دکمه.

5. پس از کلیک بر روی دکمه ارسال، بلافاصله از تمام جلسات فعال به جز جلسه فعلی که وارد آن شده اید، خارج خواهید شد. از این رو، هر کسی که قبلاً به اینستاگرام شما دسترسی داشته باشد، دیگر نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد.

بازیابی اکانت اینستاگرام با استفاده از لینک ورود

اگر پس از هک شدن از حساب کاربری فعلی اینستاگرام خود خارج شده اید، می توانید آن را با کلیک کردن بر روی آن بازیابی کنید لینک رمز عبور را فراموش کرده اید. در اینجا نحوه رسیدن به همان هدف آورده شده است:

1. کلیک کنید روی رمز عبور را فراموش کرده اید لینک در صفحه ورود به اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

2. ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری مرتبط خود را وارد کرده و روی آن کلیک کنید ارسال لینک ورود دکمه دریافت ایمیل ورود.

3. تکمیل کپچا تایید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

4. یک ایمیل ورود فوراً به ایمیلی که به حساب اینستاگرام شما پیوند داده شده است ارسال می شود.

5. ایمیل را از اینستاگرام باز کنید و روی آن ضربه بزنید دکمه ورود برای دسترسی به حساب کاربری خود

6. یا می توانید دکمه را فشار دهید رمز عبور خود را بازنشانی کنید دکمه برای بازنشانی رمز ورود به خطر افتاده حساب کاربری اینستاگرام شما.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

برای بازیابی اکانت با تیم اینستاگرام تماس بگیرید

اگر پس از استفاده از روش‌های ورود به سیستم بالا موفق به بازیابی حساب اینستاگرام خود نشدید، می‌توانید درخواست خود را از طریق مرکز راهنمایی اینستاگرام برای کمک به شما برای دسترسی به حساب در معرض خطر خود.

1. به مرکز راهنمایی اینستاگرام بروید و با محدود کردن عبارت جستجوی خود از طریق دسته‌های ارائه شده، پیوند گزارش را پیدا کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

2. پس از گزارش، از شما خواسته می شود تا یک سلفی ویدیویی از چرخش سر خود به جهات مختلف بگیرید تا هویت خود را تأیید کنید.

3. پس از تأیید موفقیت آمیز، یک ایمیل رسمی از اینستاگرام حاوی مراحل دسترسی به حساب کاربری در معرض خطر خود دریافت خواهید کرد.

نکاتی برای ایمن کردن حساب اینستاگرام خود با استفاده از تنظیمات امنیتی درون برنامه

اکنون که یاد گرفتید پس از هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، باید این کار را انجام دهید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از چنین حملاتی در آینده. با این اوصاف، اجازه دهید برخی از تنظیمات امنیتی مهمی را که باید برای جلوگیری از چنین حملات مخربی فعال کنید، بررسی کنیم.

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (2FA)

احراز هویت دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی پیشرفته از اینستاگرام است که از شما یک ویژگی خاص می خواهد کد ورود هنگامی که شخصی سعی می کند با استفاده از یک دستگاه ناشناس/جدید وارد حساب شما شود. در اینجا نحوه روشن کردن آن آمده است:

1. روی ضربه بزنید نماد سه نوار در گوشه سمت راست بالای اکانت اینستاگرام خود قرار گرفته و دکمه را فشار دهید تنظیمات دکمه.

2. سپس روی امنیت ضربه بزنید و فشار دهید احراز هویت دو مرحله ای برای پیکربندی آن

3. روی ضربه بزنید شروع کنید را فشار دهید و روش امنیتی مورد نظر خود را برای راه اندازی 2FA در اینستاگرام انتخاب کنید.

4. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا از یک برنامه احراز هویت اختصاصی مانند برنامه Google Authenticator، WhatsApp یا حتی یک پیام متنی برای احراز هویت خود از طریق احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید.

5. برای راه اندازی موفقیت آمیز 2FA در حساب اینستاگرام خود، روش روی صفحه را دنبال کنید.

تجزیه و تحلیل فعالیت های ورود

علاوه بر 2FA، اینستاگرام گزینه درون برنامه ای را برای بررسی تمام فعالیت های ورود به حساب شما ارائه می دهد. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید به راحتی تمام دستگاه‌هایی را که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارند، شناسایی کرده و از دستگاه‌های ناشناس خارج شوید.

1. روی ضربه بزنید امنیت داخل تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام

2. بعد، را فشار دهید فعالیت ورود به سیستم گزینه.

3. علاوه بر این، دستگاه‌های فعال/وارد شده خود را با مکان‌های مربوطه بررسی کنید.

4. برای خروج از یک دستگاه ناشناس، روی آن ضربه بزنید و دکمه را فشار دهید خروج دکمه.

شماره تلفن و ایمیل خود را به روز کنید

یک شماره تلفن و ایمیل به‌روزرسانی‌شده در حساب اینستاگرام شما می‌تواند یک موهبت «خداوندا» باشد، زمانی که می‌خواهید حساب خود را در صورت از دست دادن یا به خطر انداختن حساب خود بازیابی کنید. در اینجا نحوه به روز رسانی این جزئیات در حساب اینستاگرام خود آورده شده است.

1. از اینستاگرام خود دیدن کنید تنظیمات حساب از منوی نمایه خود، برای مشاهده گزینه های بیشتر.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

2. بعد، را فشار دهید اطلاعات شخصی در بالا گزینه ای را انتخاب کنید و شماره تلفن و ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید تا آن را به روز کنید.

رمزهای عبور خود را مرتباً تغییر دهید

یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه خوب برای محافظت از حساب اینستاگرام خود در برابر حملات سایبری و دسترسی غیرمجاز این است که رمز عبور خود را به طور معمول تغییر دهید. این به شما کمک می کند حتی اگر شخصی به رمز عبور قدیمی حساب شما دسترسی پیدا کرده باشد، حساب خود را ایمن نگه دارید. در اینجا نحوه تغییر آن آمده است.

1. تنظیمات برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و روی آن ضربه بزنید امنیت برای پیکربندی آن

2. بعد روی آن ضربه بزنید کلمه عبور.

3. رمز عبور فعلی اکانت اینستاگرام خود را وارد کرده و رمز عبور جدید را در قسمت های مورد نیاز وارد کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

سوالات متداول

سوال: چگونه اکانت هک شده اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟

آ: برای بازیابی اکانت هک شده خود در اینستاگرام، روش های دقیق ذکر شده در بالا را دنبال کنید.

س: چگونه 2FA را در اینستاگرام فعال کنیم؟

آ: می‌توانید احراز هویت دو عاملی را در اینستاگرام با استفاده از تنظیمات درون برنامه‌ای آن فعال کنید. برای فعال کردن آن به مراحل آسان ذکر شده در بالا مراجعه کنید.

س: چگونه اینستاگرام خود را برگردانم؟

آ: اگر شما یا شخصی که به حساب شما دسترسی دارد آن را حذف کرده است، می توانید یک حساب کاربری جدید با همان آدرس ایمیل ایجاد کنید. و اگر اکانت شما هک شد، می توانید از روش های ذکر شده در بالا برای بازیابی حساب خود استفاده کنید.

اظهارات پایانی: حساب در معرض خطر خود را پس بگیرید

امیدواریم این راهنما با استفاده از روش‌های ذکر شده در بالا به شما کمک کرده باشد تا حساب کاربری در معرض خطر اینستاگرام خود را بازیابی کنید. اگر این راهنما را مفید می‌دانید و ارزش وقت گذاشتن را دارد، آن را با دوستان خود که ممکن است در چنین سناریوهای نامطلوبی بی‌اطلاع باشند، به اشتراک بگذارید. در GadgetsToUse مشترک شوید و پیوندهای زیر را برای راهنماهای مفیدتر بررسی کنید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

فهرست