ده ترفند عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام
5/5 - (20 امتیاز)

10 ترفند عالی برای افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام

امروزه و در دهه حاضر، اینستاگرام حضوری پررنگ در بین تمامی شبکه های اجتماعی در جذب مخاطب، تولید محتوا و ارتباطات واقعی و مجازی دارد. همین امر روز بروز بر علاقمندان و مشتاقان این شبکه پرطرفدار می افزاید و کاربران تلاش مکینند حضوری فعالانه در آن داشته باشند.

اگر شما نیز یک کاربر، صاحب یا ادمین صفحه اینستاگرامی هستید و حضور شما در این شبکه آنطور که انتظار دارید قوی نیست مشخص میکند که نیازمند یادگیری استراتژیهای جدید جهت تقویت حضور خود در این شبکه اجتماعی و بویژه جذب فالوور دارید هر کاربر اینستاگرامی میداند که هرچه تعداد مخاطبان و دنبال کننده ها بیشتر باشد فرصت بیشتر و بهتری برای معرفی کار، حرفه، هنر، آموزش و …فراهم میشود.

ایجاد، جذب و حفظ فالوور اینستاگرام فرآیندی است که نیازمند دانستن نکاتی است که رعایت آن به موثر بودن برنامه شما در جهت حضور و موفقیت در اینستاگرام کمک خواهد کرد. با رعایت 10 نکته کلیدی زیر حضور خود در اینستاگرام را به شکل صحیح آغاز کنید:

1- طبق یک برنامه منظم و با احترام به مخاطبان خود، پستهای با کیفیت تولید و بارگذاری کنید.

بدترین کار در مدیریت یک صفحه اینستاگرامی این است که پستها و محتواهای تصادفی و اتفاقی بگذارید. بنابراین قبل از ایجاد پیج، یک برنامه کامل با زمانبندی مشخص برای درج پستهای صفحه خود انتخاب کنید و تا حدامکان سعی نمایید از یک فرآیند منظم پیروی کنید در واقع پایبندی شما به یک برنامه پست گذاری، فالوورها  بیشتری را مجذوب پیجتان می کند.

2-بهره مندی از ابزارهای اینستاگرام

با  ابزارهای اینستاگرام همچون Square Lovin, Keyhole, Sprout Social  و ….کیفیت پیج خود را کنترل کنید. مثلاً با ابزار sprout social  ضمن مدیریت صفحه اینستاگرامی، میتوانید با دسترسی به فعالیت فالوورها و مخاطبان، برای تولید محتوای بهتر و حتی زمان ارسال پستها برنامه ریزی کنید.

3-از خرید فالوورهای فیک اجتناب کنید

تفاوت زیادی بین فالوور واقعی و فیک وجود دارد قطعاً فالوورهای واقعی با حمایتهایی که از پیج میکنند باعث افزایش اعتبار آن می شوند اما فالوورهای فیک نه فقط مزیت قابل ملاحظه ای ندارند که معایب بسیار زیادی هم  دارند.

هرگز برای دنبال کردن خود مردم را فریب ندهید سعی کنید اعتماد و روابط طولانی مدت با مخاطب واقعی ایجاد کنید. مسئله بسیار مهم در اعتبار بخشی به پیج شما این است که چه تعداد از فالوورها، پستهای شما را لایک می کنند یا آن را به اشتراک می گذارند هرچه این تعاملات کمتر باشد میتوان به غیرواقعی بودن دنبال کننده های پیج پی برد.

تصور کنید پیج شما هزار فالوور داشته باشد ولی در عمل، آمار بازدید از پیج و پستها، لایکها، کامنت ها، نظرات، اشتراک گذاری پستها و ….این تعداد بسیار بسیار کمتر باشد که براحتی اعتبار پیج شما را زیر سوال میبرد.

4-هرچه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید خریداران، مشتریان و علاقمندان بیشتری خواهید داشت

در کنار گزینه اجتناب از خرید فالوورهای فیک، به دنبال افزایش فالوورهای واقعی پیج خود و یا حتی خرید فالوورهای واقعی باشید و همزمان سعی کنید که محتوای با ارزشی در پیج خود ارائه کنید تا مخاطبان مجذوب آن شوند.

در واقع بهترین راه برای اینکه مخاطبان شما را دنبال کنند این است که در کنار آنها حضور داشته باشید و بدانید مخاطب پیج تان دنبال چه نوع محتوا و سبک کاری هست.

5- برنامه ها، همکاریها و بازاریابی مشترک با سایر مشاغل و بویژه حوزه کاری خود داشته باشید

سعی نمایید با آنها در تعامل دوطرفه باشید. پیجهای مشابه را شناسایی و با آنها ارتباط برقرار کنید.

6-سعی کنید به هر شکل ممکن صفحه اینستاگرامی خود را به دیگران معرفی کنید

اگر واقعاً می خواهید دنبال کننده واقعی داشته باشید باید خود را نشان دهید یعنی اینکه دیده شوید پس آدرس پیج و صفحه خود را به طرق مختلف منتشر کنید.

یک ایده عالی برای این کار این هست که از طریق سایر شبکه های اجتماعی مانند توییتر،  فیسبوک، تلگرام و …. پیج خود را معرفی نمایید. البته شما نباید فقط  دنبال فالوور باشید بلکه باید محتواهای منحصر به فرد تولید کنید تا مخاطبان و کاربران دلیلی برای دنبال کردن شما داشته باشند.

خوشبختانه با کمک گرفتن از برخی از ابزارهای اینستاگرام مانند IGTV,Stories و…. فرصت عالی برای جذب فالوور از طریق محتواهای خلاقانه وجود دارد.

7-دنبال کننده به دنبال محتوای خوب است

برای دنبال کننده هایتان محتوای جذاب بسازید

برای دنبال کننده هایتان محتوای جذاب بسازید

پس منطقی آن است که بدانید دنبال کننده پیج شما دنبال چه محتوایی است و چه محتوایی را می پسندد در واقع محتوای مخاطب پسند تولید و نشر دهید برای اینکه یک قدم جلوتر باشید روی ابزارهای تحلیل اینستاگرام متمرکز شوید و با تجزیه  و تحلیل آنها بررسی کنید که مخاطب چه چیزی را بیشتر دوست دارد.

حتی می توانید وضعیت محتوای رقبای خود را نیز بررسی کنید و یا با آنها در تعامل باشید ولی نباید هرگز کپی کنید. کپی برداری از نوع و نحوه تولید محتوا و پست رقیبها نه فقط کاری شایسته نیست بلکه مخاطبان نیز به زودی متوجه کپی برداری شما از سایر پیج ها می شوند و این به اعتبار شما لطمه خواهد زد.

8-گزینه گفتگو یا همان محتوای بصری را بیشتر فعال کنید.

منظور از گفتگو تعامل بین شما و مخاطب از طریق ایجاد پستهای بصری همچون عکس و ویدیو است طبق آمار Sprout 2020 مخاطبان اینستاگرام 68% پستهای حاوی عکس، 50% پستهای ویدیویی و 30% پستهای متنی را دنبال و بازدید میکنند در این شاخص استوریها 20% و لایوهای ویدیویی نیز 22% را شامل میشود.

با نگاهی به این شاخص می بینید که اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی است که میتواند نیاز مخاطبان را در زمینه پستهای ویدیویی و عکس پاسخگو باشد بنابراین از این پتانسیل بالقوه استفاده و با خلق پستهای ویدیویی و تصویری چشم نواز به همراه کپشن های تاثیرگذار برای مخاطبان و کاربران جذاب باشید.

9-هشتگ ها یکی از راههای امتحان شده و واقعی برای جذب فالوور در اینستاگرام است.

سالهاست که استفاده از هشتگ ها به عنوان یک ابزار برای این کار استفاده میشود و دسترسی اجتماعی شما را به کاربران بیشتر در سراسر جهان امکانپذیر میکند.

برای شروع میتوانید از هشتگ هایی استفاده کنید که زیاد شلوغ نباشد چون برجسته کردن محتوای شما در بین هشتگ هایی که میلیونها عکس و ویدیو به آن متصل است کار ساده ای نیست. بدون اطلاع و دانش وارد دنیای هشتگ ها نشوید، سعی کنید هشتکهایی که مخاطبان شما ممکن است آن را بررسی کنند انتخاب و استفاده نمایید.

10-فالوورهای خود را راضی نگه دارید.

در واقع طوری محتوا بنویسید و روابط و تعامل خود را با مخاطبان و فالوورهای خود حفظ کنید گویا آنها دوستان واقعی شما هستند. تا حد امکان به سوالات و نظرات مخاطبان پاسخ دهید این کار باعث بهبود رابطه شما با مخاطب و جذب مشتریهای بیشتر می شود.

منبع مقاله

فهرست