Paras Rastogi

4 روش برای استفاده از چت های رمزگذاری شده در فیس بوک و اینستاگرام

وقتی صحبت از ایمنی دیجیتال به میان می آید، حریم خصوصی همیشه یک موضوع بحث برانگیز در فضای دیجیتال بوده است. با این حال، تکنیک‌های امنیتی جدید مانند رمزگذاری سرتاسر، پیام‌رسانی فوری و اپلیکیشن‌های اجتماعی مانند واتس‌اپ، فیس‌بوک و اینستاگرام را امن‌تر از همیشه کرده‌اند. گفتنی است، اگر به دنبال راهی برای استفاده از چت های رمزگذاری شده در فیس بوک مسنجر و اینستاگرام هستید، به نقطه درستی رسیده اید. برای استفاده از چت های رمزگذاری شده در این سیستم عامل های اجتماعی، این توضیح مفصل را دنبال کنید.

چت های رمزگذاری شده در فیس بوک اینستاگرام

چت های رمزگذاری شده چگونه مفید هستند؟

چت رمزگذاری شده از یک رمزگذاری انتها به انتها تکنیکی که با ایمن نگه داشتن مکالمات از حریم خصوصی کاربر محافظت می کند. به عبارت ساده، برنامه‌هایی که از این تکنیک استفاده می‌کنند، چت‌ها را رمزگذاری می‌کنند تا کسی جز شما یا شرکت‌کننده پیام نتواند محتوای پیام را ببیند. در نتیجه، شرکت و کاربر احساس اعتماد و امنیت را ایجاد می کنند زیرا شرکت نمی تواند این چت های رمزگذاری شده سرتاسر را رمزگشایی کند و از کوچکترین سوء استفاده از محتوای پیام آنها جلوگیری کند.

بنابراین، بیایید به سرعت به مراحل مورد نیاز برای فعال کردن چت های رمزگذاری شده در Facebook Messenger و Instagram نگاه کنیم.

مراحل استفاده از چت های رمزگذاری شده در فیس بوک مسنجر

ایجاد یک چت رمزگذاری شده در برنامه فیس بوک مسنجر به آسانی خوردن یک کیک است. در اینجا چیزی است که شما باید دنبال کنید.

1. برنامه مسنجر فیس بوک (اندروید، iOS) را باز کنید و روی آن ضربه بزنید خودکار نماد در گوشه سمت راست بالا برای ایجاد یک مکالمه جدید.

2. بعد، روی ضربه بزنید دکمه Toggle قفل در گوشه سمت راست بالا برای فعال کردن رمزگذاری سرتاسر در پیام‌ها.

3. پس از فعال شدن، چت دوست فیس بوک مورد نظر خود را جستجو و باز کنید تا مکالمه با او شروع شود رمزگذاری فعال شد.

خودشه! همه مکالمات و تماس‌ها تا زمانی که این پیام وجود داشته باشد باید رمزگذاری شوند.

یک چت رمزگذاری شده را از یک چت فیس بوک موجود آغاز کنید

اگر نمی‌خواهید وقت خود را برای روشن کردن رمزگذاری دستی تلف کنید، می‌توانید یک مکالمه رمزگذاری شده با دوست خود از یک چت پیام‌رسان فیس‌بوک موجود شروع کنید. این مراحل را دنبال کنید تا به همان هدف برسید.

1. یک چت پیام فیس بوک موجود را در داخل برنامه مسنجر باز کنید و روی آن ضربه بزنید دکمه اطلاعات (i). در گوشه سمت راست بالا

2. برای مکان یابی به پایین اسکرول کنید و روی آن ضربه بزنید به گفتگوی مخفی بروید گزینه، برای ایجاد یک چت رمزگذاری شده جدید با دوست انتخابی خود.

3. در نهایت پیام مورد نظر خود را تایپ کنید تا با رمزگذاری سرتاسر برای دوستتان ارسال شود. علاوه بر این، تماس‌های برقرار شده در این رشته با استفاده از برنامه مسنجر نیز رمزگذاری شده باقی می‌مانند.

مراحل استفاده از چت های رمزگذاری شده در اینستاگرام

همانند فیس بوک، اینستاگرام به شما امکان می دهد برای محافظت از حریم خصوصی خود، چت های رمزگذاری شده با دوستان خود ایجاد کنید. در اینجا نحوه فعال کردن چت رمزگذاری شده در اینستاگرام آورده شده است.

1. برنامه اینستاگرام (اندروید، iOS) را باز کنید و با ضربه زدن روی آن به بخش DM بروید دکمه پیام در گوشه سمت راست بالا

2. بعد، روی ضربه بزنید دکمه + در گوشه سمت راست بالا برای ایجاد یک مکالمه جدید.

3. در ادامه، روی ضربه بزنید دکمه قفل برای فعال کردن رمزگذاری انتها به انتها در پیام ها و انتخاب دوست مورد نظر خود برای گپ زدن.

4. در نهایت دکمه را فشار دهید ایجاد چت دکمه شروع مکالمه با دوست خود در اینستاگرام با فعال کردن رمزگذاری انتها به انتها.

یک چت رمزگذاری شده از DM موجود در اینستاگرام ایجاد کنید

علاوه بر جستجو و ایجاد یک چت رمزگذاری شده به صورت دستی، می توانید با استفاده از این مراحل ساده یک مکالمه امن با دوست خود در اینستاگرام آغاز کنید.

1. یک پیام اینستاگرام موجود را باز کنید و روی آن ضربه بزنید نام کاربری شخص در عنوان پیام

2. به پایین اسکرول کنید تا «از رمزگذاری سرتاسر استفاده کنید‘ گزینه و ضربه بزنید تا فعال شود.

3. پس از فعال شدن، به یک DM جدید اینستاگرام هدایت خواهید شد که در آن می توانید چت و تماس بگیرید دوست شما با رمزگذاری فعال است.

چت های رمزگذاری شده در فیس بوک اینستاگرام

امتیاز: ارسال پیام های ناپدید شده در اینستاگرام و فیس بوک مسنجر

اگر در مورد محافظت از حریم خصوصی خود از طریق رمزگذاری سرتاسر مردد هستید، می‌توانید پیام‌های ناپدید شدنی را برای دوست خود ارسال کنید که پس از مدتی مشخص به طور خودکار ناپدید می‌شوند. توضیح جامع ما را برای ارسال پیام های ناپدید شده در اینستاگرام و فیس بوک مسنجر بررسی کنید.

سوالات متداول

س: آیا چت های اینستاگرام من رمزگذاری شده است؟

آ: به طور پیش فرض، اینستاگرام چت های شما را در DM رمزگذاری نمی کند مگر اینکه به صورت دستی انجام شود. مراحل ذکر شده در بالا را برای فعال کردن رمزگذاری دنبال کنید.

س: آیا چت های فیس بوک مسنجر من رمزگذاری شده است؟

آ: مانند اینستاگرام، فیسبوک مکالمات شما را در برنامه مسنجر رمزگذاری نمی کند. مراحل ذکر شده در بالا را برای فعال کردن رمزگذاری دنبال کنید.

س: چگونه رمزگذاری End-to-End را در Facebook Messenger فعال کنیم؟

آ: برای فعال کردن رمزگذاری انتها به انتها در مکالمه مسنجر فیس بوک، مراحل آسان این توضیح را دنبال کنید.

س: چگونه چت خود را در فیس بوک رمزگذاری کنم؟

آ: به سادگی، یک چت رمزگذاری شده جدید را شروع کنید یا به گزینه مکالمه مخفی در برنامه مسنجر بروید. برای جزئیات بیشتر، به مراحل ذکر شده در این راهنما مراجعه کنید.

س: چگونه چت های خود را در اینستاگرام رمزگذاری کنیم؟

آ: مانند فیس‌بوک مسنجر، می‌توانید چت‌های اینستاگرام خود را با فشار دادن گزینه رمزگذاری end-to-end در تنظیمات پیام رمزگذاری کنید.

س: چگونه رمزگذاری end-to-end را در اینستاگرام فعال کنیم؟

آ: مراحل آسان فهرست شده در این توضیح را برای فعال کردن رمزگذاری انتها به انتها در اینستاگرام بررسی کنید.

س: من نمی توانم از چت های رمزگذاری شده با افراد خاص در فیس بوک و اینستاگرام استفاده کنم. چرا؟

آ: هم فیس‌بوک مسنجر و هم اینستاگرام رمزگذاری انتها به انتها را هنگام صحبت با مشاغل یا شخصیت‌های عمومی ارائه نمی‌دهند. علاوه بر این، اینستاگرام بر اساس الگوریتم و واجد شرایط بودن کاربر، از استفاده از رمزگذاری سرتاسر با DM های خاص خودداری می کند.

پایان: مکالمات را با چت های رمزگذاری شده ایمن تر نگه دارید!

امیدواریم روش های مفیدی را از این توضیح دهنده انتخاب کرده باشید تا پیام های فیس بوک و اینستاگرام خود را با استفاده از چت های رمزگذاری شده ایمن تر نگه دارید. اگر آن را مفید می‌دانید، آن را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید و برای مقالات ایمنی دیجیتال بیشتر پیوندهای زیر را بررسی کنید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.