Paras Rastogi

8 روش برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی نقشه ها در اوبر، اینستاگرام، واتس اپ و موارد دیگر

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Maps می‌تواند هنگام سفر یا اطلاع دادن مکان شما به عزیزان مفید باشد. در مواقع ضروری، می‌توانید موقعیت مکانی Google Maps خود را در برنامه‌هایی مانند Facebook، Instagram، WhatsApp و غیره به اشتراک بگذارید یا پخش کنید. در این توضیح، نحوه اشتراک گذاری مکان های نقشه گوگل در فیس بوک، اوبر، اینستاگرام و واتس اپ را مورد بحث قرار خواهیم داد.

موقعیت مکانی نقشه های گوگل را به اشتراک بگذارید

نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی نقشه گوگل در فیس بوک، اوبر، اینستاگرام و واتس اپ

در زیر ما شش راه برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Maps خود را با چند ضربه در برنامه‌های مختلف به اشتراک گذاشته‌ایم. بنابراین بدون هیچ گونه خداحافظی، بیایید شروع کنیم.

با استفاده از گزینه های درون برنامه، موقعیت مکانی نقشه های Google را به اشتراک بگذارید

ساده‌ترین روش برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Map خود با برنامه‌های اجتماعی مختلف مانند Facebook، Instagram و WhatsApp، استفاده از گزینه‌های درون برنامه Google Map است. در اینجا نحوه استفاده از آنها برای اشتراک گذاری آمده است:

1. برنامه Google Maps (اندروید، iOS) را باز کنید و روی مکان فعلی خود ضربه بزنید نشانگر آبی.

2. را فشار دهید مکان را به اشتراک بگذارید از پنجره بازشو را فشار دهید.

3. بعد، را انتخاب کنید مدت زمان از اشتراک‌گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی و روی نماد برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مورد نظر خود مانند اینستاگرام، فیس‌بوک یا واتس‌اپ ضربه بزنید تا آن را به اشتراک بگذارید.

4. در نهایت دکمه را فشار دهید اشتراک گذاری را فشار دهید تا عملکرد خود را تأیید کنید.

خودشه! شما با موفقیت با استفاده از برنامه Google Maps موقعیت مکانی بیدرنگ خود را برای مدت زمان مشخصی با دیگران به اشتراک گذاشته اید.

هر مکان Google Maps را از طریق WhatsApp به اشتراک بگذارید

علاوه بر اشتراک‌گذاری مکان واقعی خود با استفاده از برنامه Google Maps، می‌توانید از ویژگی درون برنامه‌ای واتس‌اپ نیز برای اشتراک‌گذاری مکان زنده خود در یک لحظه استفاده کنید. توضیح مفصل ما را در مورد “به اشتراک گذاری هر مکان نقشه در WhatsApp” دنبال کنید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

با اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود، یک Uber Ride رزرو کنید

اگر راننده نتواند موقعیت مکانی شما را شناسایی کند، سوار شدن به اوبر در مکان فعلی شما گاهی اوقات می تواند خسته کننده شود. خوشبختانه، می‌توانید برای تجربه‌ای سریع، موقعیت مکانی Google Maps خود را به‌صورت دستی از طریق برنامه Uber با راننده به اشتراک بگذارید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1. برنامه Google Maps را باز کنید و مکان فعلی خود را از آن کپی کنید اشتراک گذاری دکمه.

2. در مرحله بعد، با استفاده از برنامه Uber یک سفر جدید به مقصد خود رزرو کنید.

3. هنگامی که کابین اختصاص داده شد، می توانید با راننده تاکسی تعامل داشته باشید فیلد پیام.

4. چسباندن آدرس Google Maps کپی شده خود را در قسمت پیام ارسال کنید و آن را به راننده تاکسی خود ارسال کنید تا مکان زنده فعلی شما را به اشتراک بگذارد. به این ترتیب، نه شما و نه راننده تاکسی برای رسیدن به آدرس پیکاپ خود مشکلی نخواهید داشت. درایور Uber می تواند برای مشاهده مکان زنده شما در هر نقطه به پیوند دسترسی داشته باشد.

به اشتراک گذاری موقعیت مکانی Google Maps در Uber

مکان فعلی خود را با استفاده از آدرس‌های ذخیره شده با Uber به اشتراک بگذارید

علاوه بر اشتراک‌گذاری مکان Google Maps به صورت دستی، می‌توانید مکان فعلی خود را به عنوان یک آدرس ذخیره شده در برنامه Uber ذخیره کنید تا بدون اتلاف وقت زیاد، تاکسی‌های خود را به سرعت رزرو کنید. به این ترتیب، می‌توانید هنگام رزرو تاکسی بعداً بدون تایپ مجدد آدرس، نقاط دریافت خود را ایجاد کنید. برای رفع آسان این مراحل را دنبال کنید:

1. برنامه Uber (اندروید/ iOS) را باز کنید و به آن بروید برگه حساب در گوشه پایین سمت راست

به اشتراک گذاری موقعیت مکانی Google Maps در Uber

2. بعد، را فشار دهید تنظیمات گزینه و ضربه بزنید مکان های ذخیره شده بیشتر.

3. علاوه بر این، را فشار دهید مکان های ذخیره شده را اضافه کنید را فشار دهید تا یک مکان جدید اضافه کنید.

4. در صفحه بعد، دکمه را فشار دهید مکان را روی نقشه تنظیم کنید را فشار دهید تا مکان فعلی شما را به عنوان یک آدرس ذخیره شده در Uber ذخیره کنید.

5. یک نام جدید برای این آدرس ذخیره شده وارد کنید و دکمه را فشار دهید دکمه ذخیره برای اعمال تغییرات

6. در نهایت، هنگام رزرو یک سواری جدید Uber، دکمه را فشار دهید مکان های ذخیره شده را فشار دهید تا مکانی را که قبلاً ذخیره کرده‌اید انتخاب کنید و رزرو خود را تأیید کنید تا تاکسی را در مکان فعلی خود دریافت کنید.

با به اشتراک گذاشتن مکان Maps خود، یک کابین OLA رزرو کنید

مانند Uber، شما همچنین می توانید آدرس Google Maps فعلی خود را با ارسال مستقیم به راننده با کابین OLA به اشتراک بگذارید. برای رسیدن به همان مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا، با فشردن دکمه، جزئیات آدرس فعلی خود را در Google Maps کپی کنید مکان را به اشتراک بگذارید و کپی به کلیپ بورد دکمه ها.

2. سپس، با استفاده از برنامه OLA یک تاکسی جدید رزرو کنید و آن را پیدا کنید پیام ستونی برای به اشتراک گذاشتن یک پیام به طور مستقیم با راننده تاکسی خود.

3. سرانجام، چسباندن آدرس نقشه کپی شده خود را در قسمت پیام ارسال کنید و آن را برای راننده تاکسی خود ارسال کنید تا موقعیت دقیق شما را به او اطلاع دهد.

توجه داشته باشید: هنگامی که یک تاکسی جدید در Uber یا OLA رزرو می کنید، برنامه به طور خودکار آدرس فعلی شما را با راننده به اشتراک می گذارد.

با استفاده از برنامه مسنجر فیس بوک، موقعیت مکانی نقشه ها را به اشتراک بگذارید

برنامه پیام رسان فیس بوک همچنین به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را در زمان واقعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کند مکان شما را ردیابی کنند. برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی نقشه های خود با استفاده از ابزارهای برنامه پیام رسان این مراحل آسان را دنبال کنید:

1. چت مورد نظر خود را در برنامه مسنجر فیس بوک باز کنید و دکمه را فشار دهید چهار نقطه نماد در گوشه پایین سمت چپ.

2. بعد، را فشار دهید دکمه مکان و مجوز مکان لازم را به برنامه ارائه دهید.

3. در نهایت، روی اشتراک‌گذاری مکان زنده را شروع کنید را فشار دهید و آن را برای دوست خود ارسال کنید تا مکان فعلی شما را به اشتراک بگذارد.

موقعیت مکانی Google Maps خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید

اگر می‌خواهید موقعیت مکانی Google Maps خود را با یکی از دوستان خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، می‌توانید مستقیماً برای او پیام دهید تا آدرس فعلی خود را به اشتراک بگذارد. در اینجا به این صورت است:

1. برنامه Google Maps را باز کنید و موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید با ضربه زدن روی نشانگر مکان آبی رنگ روی نقشه.

2. در مرحله بعد، مدت زمان اشتراک گذاری موقعیت مکانی را انتخاب کنید و دکمه را فشار دهید کپی به کلیپ بورد را فشار دهید تا آدرس Google Maps خود را کپی کنید.

3. در نهایت پیام دایرکت دوست خود در اینستاگرام را که می خواهید موقعیت فعلی خود را با او به اشتراک بگذارید باز کنید و چسباندن پیوند Maps کپی شده در چت برای ارسال آن.

4. خودشه! به محض اینکه دوست شما روی پیوند ارسال شده ضربه بزند، به برنامه Google Maps هدایت می شود که موقعیت مکانی مشترک شما را نشان می دهد.

مکان زنده را با اعضای خانواده در iPhone خود به اشتراک بگذارید

اگر اعضای خانواده شما از آیفون استفاده می‌کنند، می‌توانید اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی را با آن‌ها تنظیم کنید تا همیشه از موقعیت مکانی زنده خود مطلع شوند. این می تواند به ویژه در موقعیت هایی که نمی توانند از طریق تماس تلفن همراه با شما تماس بگیرند مفید باشد. برای یادگیری اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در آیفون، راهنمای دقیق ما را دنبال کنید.

پاداش: مکان خود را در هر زمان با یک پیامک به اشتراک بگذارید

اغلب هنگام سفر به مکان‌های دورافتاده، دسترسی به اتصال به اینترنت پایدار به یک مسئله اصلی برای اشتراک‌گذاری مکان‌های زنده تبدیل می‌شود. با این حال، اگر گوشی هوشمند شما دارای اتصال سلولی است، می‌توانید از تکنیک پیام کوتاه قدیمی برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود از هر نقطه استفاده کنید. راهنمای سریع ما در مورد “اشتراک گذاری موقعیت مکانی از طریق پیامک” را بررسی کنید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

سوالات متداول

س: چگونه موقعیت مکانی Google Maps را در واتس اپ به اشتراک بگذاریم؟

آ: روش WhatsApp را در این توضیح دهنده دنبال کنید تا یاد بگیرید که به اشتراک بگذارید.

س: چگونه موقعیت مکانی زنده خود را با هر کسی به اشتراک بگذارید؟

آ: شما می توانید مکان زنده خود را از طریق برنامه های رسانه های اجتماعی مختلف یا از طریق نقشه های گوگل با هر کسی به اشتراک بگذارید. ما مراحل دقیق را در راهنمای بالا به اشتراک گذاشته ایم.

س: چگونه می توانید موقعیت مکانی خود را در فیس بوک با یک دوست به اشتراک بگذارید؟

آ: می‌توانید با استفاده از گزینه‌های درون‌برنامه Google Maps موقعیت مکانی خود را مستقیماً در فیس‌بوک به اشتراک بگذارید یا آن را به صورت دستی در برنامه مسنجر قرار دهید تا آن را به اشتراک بگذارید. برای جزئیات بیشتر، به مراحل ذکر شده در بالا مراجعه کنید.

س: آیا دوستان شما می توانند موقعیت مکانی شما را در فیس بوک ردیابی کنند؟

آ: هنگامی که موقعیت مکانی زنده خود را با یکی از دوستان خود در فیس بوک به اشتراک گذاشتید، آنها می توانند شما را تا پایان مدت زمان اشتراک گذاری ردیابی کنند.

س: آیا می توانید موقعیت مکانی خود را با دوستان خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید؟

آ: بله، را فشار دهید مکان من را به اشتراک بگذارید گزینه داخل نقشه گوگل را انتخاب کنید و گزینه اینستاگرام را برای ارسال DM انتخاب کنید.

بسته بندی

بنابراین اینها همه روش‌هایی برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Maps شما در برنامه‌هایی مانند Uber، WhatsApp، Instagram، Facebook و غیره هستند. اگر آن را مفید می‌دانید، آن را با دوستان خود پخش کنید. برای دریافت راهنماهای مفیدتر، پیوندهای زیر را بررسی کنید، و برای مطالعه بیشتر از این دست، با GadgetsToUse همراه باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.