What Is Vanish Mode On Instagram: Everything You Need To Know

تمام آنچه نیاز است بدانید

پست

حالت Vanish در اینستاگرام چیست: هر آنچه که باید بدانید

با به‌روزرسانی‌های مکرر و تغییراتی که در اینستاگرام و سایر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی رخ می‌دهد، نمی‌توان به‌خوبی از آنچه در هر برنامه است مطلع شد.

اگر از خود پرسیده اید که “حالت ناپدید شدن در اینستاگرام چیست”، تنها نیستید که به این فکر کنید.

بیایید نگاهی به ویژگی های حالت ناپدید شدن اینستاگرام بیندازیم – قبل از اینکه متوجه شوید یک متخصص خواهید بود!

حالت Vanish در اینستاگرام چیست؟

اولین چیزها: حالت ناپدید شدن اینستاگرام چیست؟

حالت ناپدید شدن یک ویژگی در اینستاگرام است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های خود تخریب شونده یا پیام‌هایی را که پس از خروج کاربر از چت یا خاموش کردن حالت ناپدید شدن به طور خودکار ناپدید می‌شوند، ارسال کنند.

اسکرین شات حالت ناپدید شدن در اینستاگرام

به عبارت دیگر، هنگامی که حالت ناپدید شدن فعال است، کاربران می توانند پیام، عکس، فیلم و سایر محتواها را ارسال کنند. و سپس، هنگامی که یک کاربر چت را ترک می کند، یا زمانی که حالت ناپدید شدن خاموش می شود، تمام این محتوا از تاریخچه چت ناپدید می شود.

فکر کنید: ارسال پیام مخفی امروزی… یا جوهر نامرئی مجازی.

این تا حدودی شبیه به ویژگی چت رمزگذاری شده انتها به انتها در مسنجر فیس بوک است، اما حالت ناپدید شدن ویژگی خاص آن است.

بیایید نگاهی دقیق تر به کارهایی که می تواند انجام دهد و چرا منحصر به فرد است بیندازیم.

به بیش از 100 هزار بازاریاب هوشمند اینستاگرام بپیوندید

اگر برای جلب توجه شایسته در اینستاگرام تلاش می کنید، همین امروز در Kicksta ثبت نام کنید و شروع به جذب دنبال کنندگان بیشتری کنید که به برند شما علاقه مند هستند.

عدم ارسال پیام های اینستاگرام در مقابل حالت ناپدید شدن اینستاگرام

ممکن است فکر کنید، «اینستاگرام از قبل قابلیتی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های خود را لغو کنند. پس چرا حتی با حالت ناپدید شدن زحمت بکشیم؟

سوال بسیار خوبی است، اما بین این دو ویژگی تفاوت وجود دارد.

لغو ارسال پیام مستقیم در اینستاگرام یک عملکرد دستی است و نه خودکار. هنگامی که یک پیام مستقیم در اینستاگرام ارسال می کنید، می توانید پیام را فشار داده و نگه دارید تا گزینه “Usend” را مشاهده کنید.

اسکرین شات اینستاگرام "ارسال نکردن" گزینه

این به شما امکان می دهد پیام را از چت حذف کنید و هیچ اثری از آن در جریان پیام شما وجود نخواهد داشت. با این حال، کاربری که با او پیام می‌دهید، اعلانی در صفحه اصلی خود دریافت می‌کند که پیامی را برای او ارسال نکرده‌اید.

از طرف دیگر، وقتی از حالت ناپدید شدن استفاده می کنید، هر پیامی در مکالمه (از طرف هر دو کاربر) موقتی است. هنگامی که شخصی از چت خارج می شود یا حالت ناپدید شدن خاموش می شود، هیچ اثری از پیام ها وجود نخواهد داشت.

چرا از حالت Vanish Mode در اینستاگرام استفاده کنیم؟

بنابراین، با درک نحوه عملکرد ویژگی حالت ناپدید شدن، چرا ممکن است بخواهید پیام های خود تخریب شونده را در پیام های مستقیم اینستاگرام خود فعال کنید؟

دلیل اصلی استفاده از حالت ناپدید شدن پیام‌ها، حفظ حریم خصوصی است.

با حالت ناپدید شدن اینستاگرام، کل مکالمه فقط برای مدت زمانی که هر دو کاربر در چت فعال هستند وجود دارد – یا تا زمانی که حالت ناپدید شدن را خاموش کنید.

چه زمانی باید از حالت Vanish استفاده کنید؟

با توجه به ماهیت کوتاه مدت مکالماتی که در حالی که حالت ناپدید شدن روشن است برگزار می شود، افراد تمایل دارند برای حفظ حریم خصوصی خود به سمت این ویژگی گرایش پیدا کنند. اگر تا به حال می‌خواستید با کسی مکالمه داشته باشید، اما فقط می‌خواستید آن را بین شما دو نفر نگه دارید، حالت ناپدید شدن ویژگی اصلی شما خواهد بود.

شاید بخواهید استوری، پست یا نمایه اینستاگرام را برای تحلیل محتوا یا نظرات برای دوست عزیزتان بفرستید – اما همه می دانند که این نوع مکالمات باید بین افراد درگیر باقی بماند. حالت ناپدید شدن این است!

و حالت ناپدید شدن اینستاگرام را می توان برای هر هدف دیگری که مناسب می دانید استفاده کرد. مهم نیست انگیزه شما چیست، حالت ناپدید شدن وجود خواهد داشت تا مسیرهای شما را پوشش دهد.

چگونه کار می کند؟

هنوز متقاعد شده اید؟ اگر می خواهید این ویژگی را امتحان کنید، به خواندن ادامه دهید.

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای خاموش و روشن کردن حالت ناپدید شدن در DM های اینستاگرام شما آورده شده است.

نحوه روشن کردن حالت ناپدید شدن

1. با فشار دادن نماد پیام رسان در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی خود در برنامه، به پیام های مستقیم اینستاگرام خود بروید.

اسکرین شات از گزینه dm در صفحه اصلی اینستاگرام

2. چتی را که می خواهید حالت ناپدید شدن را برای آن روشن کنید انتخاب کنید.

3. پس از وارد شدن به چت مورد نظر خود، انگشت خود را روی فید پیام به بالا بکشید. پیامی را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که می گوید: «برای روشن کردن حالت ناپدید شدن، انگشت خود را به سمت بالا بکشید».

پیام با دایره ای همراه می شود که با کشیدن انگشت پر می شود.

"برای روشن کردن حالت ناپدید شدن، انگشت خود را به سمت بالا بکشید" عکس

4. لغزش را به بالا ادامه دهید تا دایره کامل شود و سپس رها کنید. اکنون در حالت ناپدید شدن هستید (این موضوع در پیام ها آشکار می شود، زیرا صفحه نمایش شما تغییر می کند).

پس از ارسال چت برای شخصی در حالت ناپدید شدن، او اعلانی دریافت می کند که به او اطلاع می دهد و به او این امکان را می دهد که در حالت ناپدید شدن با شما دوباره چت کند.

همچنین اگر چتی را برای او ارسال کنید که دیگر در حالت ناپدید نیست، به کاربر اطلاع داده خواهد شد.

البته اگر کاربر دیگری چت حالت ناپدید شدن را با شما شروع کند، برای شما نیز صادق است.

نحوه خاموش کردن حالت ناپدید شدن

هنگامی که آماده بازگشت به DM های معمولی اینستاگرام هستید، این روند تقریباً شبیه به روشن کردن حالت ناپدید شدن است. در اینجا چه کاری باید انجام دهید:

1. یک بار دیگر به پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود بروید و همچنان از نماد پیام رسان در گوشه بالا سمت راست استفاده کنید.

2. روی چتی که در آن در حالت ناپدید ارتباط برقرار کرده اید ضربه بزنید.

3. یک بار دیگر در جریان پیام تند به بالا بکشید. همان دایره ظاهر می شود و به شما امکان می دهد برای خاموش کردن حالت ناپدید شدن، به کشیدن انگشت خود ادامه دهید.

"برای خاموش کردن حالت ناپدید شدن، انگشت خود را به سمت بالا بکشید" اسکرین شات

4. به سمت بالا بلغزید تا دایره یک بار دیگر کامل شود و از حالت ناپدید شدن خارج خواهید شد. بازگشت به دنیای واقعی!

لوگوی کیکستا

نحوه مشاهده پیام های ناپدید شده

حالت ناپدید شدن یک ویژگی راحت برای پاک کردن مکالمه با یک حرکت است.

اما، اگر بخواهید به پیامی که پس از پایان مکالمه در حالت ناپدید فرستاده شده است ارجاع دهید، چه؟

در اینجا ایده هایی وجود دارد که چگونه می توانید پیام هایی را که در حالت ناپدید ارسال می شوند حفظ کنید:

برای گرفتن عکس از دوربین دیگری استفاده کنید

اگر واقعاً می‌خواهید وارد حالت جاسوسی شوید و پیام‌هایی را که در حالت ناپدید کردن ارسال می‌شوند بدون اطلاع کسی ثبت کنید، می‌توانید قبل از ترک چت، دستگاه دیگری را بیرون بکشید تا از صفحه نمایش خود عکس فیزیکی بگیرید.

چه دوستی داشته باشید که بتوانید تلفن او را قرض بگیرید تا عکس بگیرید، چه باید یک مانور خلاقانه انجام دهید و با دوربین جلویی لپ تاپ خود عکس بگیرید (همه ما آنجا بوده ایم – شما باید کاری را که می خواهید انجام دهید. باید انجام شود)، وقتی اراده ای وجود دارد راهی وجود دارد.

یک اسکرین شات یا ضبط صفحه بگیرید

یکی دیگر از گزینه‌های کلاسیک برای آویزان کردن به پیام‌های خود ویرانگر، گرفتن اسکرین شات از پیام یا ضبط صفحه هنگام حرکت در چت است.

این روش کمی کمتر مخفی است، زیرا اگر در حالت ناپدید شدن از چت اسکرین شات بگیرید، سایر کاربران مطلع خواهند شد. اما اگر می‌خواهید به پیام‌هایی که در نهایت ناپدید می‌شوند پایبند باشید، این کار را انجام می‌دهد.

خواندن پیام ها از طریق نوار اعلان ها

حتی اگر پیامی در حالت ناپدید شدن برای شما ارسال شود، طبق معمول یک اعلان درباره پیام دریافت خواهید کرد. بنابراین، اگر تنظیمات گوشی شما به شما اجازه می دهد قبل از باز کردن برنامه، یک پیامک اینستاگرام را بخوانید، می توانید قبل از ورود به چت حالت ناپدید شدن، پیام را ببینید (و اسکرین شات بگیرید).

به این ترتیب، اگر به زمان نیاز دارید تا کمی در مورد پاسخ خود فکر کنید، می توانید تا زمانی که نیاز دارید قبل از باز کردن رسمی پیام طول بکشد.

و وقتی این کار را انجام دادید، با یک پاسخ آماده خواهید بود!

پیام ها را از طریق ایمیل بررسی کنید

یکی دیگر از گزینه های اینستاگرام این است که اعلان های شما به صندوق ورودی ایمیل و همچنین دستگاه تلفن همراه شما ارسال شود. اگر این عملکرد را فعال کرده باشید، می‌توانید پیام‌های مستقیم اینستاگرام – حتی پیام‌هایی که در حالت ناپدید هستند – را از طریق ایمیل خود بدون باز کردن برنامه مشاهده کنید.

یک بار دیگر، اگر می‌خواهید زمان بیشتری را برای پاسخ‌دهی اختصاص دهید، یا اگر احساس می‌کنید نیاز به گرفتن اسکرین شات بدون ورود رسمی به چت دارید، این یک راه‌حل عالی است.

مواردی که هنگام استفاده از حالت ناپدید شدن باید در نظر داشته باشید

حالت ناپدید شدن یک ویژگی عالی برای کاربران اینستاگرام است، زیرا در هنگام برقراری ارتباط از طریق پیام‌های مستقیم اینستاگرام، جنبه حریم خصوصی مفیدی را ارائه می‌دهد.

با این حال، نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام استفاده از ویژگی جدید در یک موضوع چت به خاطر داشت.

اگر اسکرین شات بگیرید، به فرستنده اطلاع داده می شود

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسته به موقعیت شما، گرفتن اسکرین شات از یک چت ارسال شده در حالت ناپدید می تواند خطرناک باشد. درست مانند ویژگی چت اسنپ چت، هنگامی که از یک DM اینستاگرام که در حالت ناپدید ارسال شده است عکس بگیرید، به کاربران اطلاع داده می شود.

برعکس، مهم است که این را در نظر داشته باشید زمانی که شما فرستنده چت های حالت ناپدید هستید. اگر چه اگر گیرنده از پیام شما اسکرین شات بگیرد، اعلانی دریافت خواهید کرد، اما هیچ چیزی نمی تواند مانع از ضبط صفحه نمایش یا گرفتن اسکرین شات از چیزی که برایشان ارسال می کنید، دیگر کاربران باشد.

بنابراین، اگرچه حالت ناپدید شدن یک ابزار عالی برای حفظ حریم خصوصی است، همیشه راهی برای افراد وجود دارد که عملکرد ناپدید شدن پیام‌ها را برطرف کنند.

به همین دلیل همیشه مهم است که مراقب آنچه ارسال می کنید باشید.

حالت ناپدید شدن فقط برای پیام های یک به یک کار می کند

این یک ویژگی عالی است، اما در چت های گروهی کار نمی کند. بنابراین، اگر به دنبال برقراری ارتباط در حالت ناپدید شدن در یک چت موجود هستید که شامل چندین کاربر است، شانس نخواهید داشت – فعلاً فقط چت های یک به یک.

علاوه بر این، هنگام شروع یک جریان پیام جدید با شخصی که در برنامه با او ارتباط ندارید، حالت ناپدید شدن کار نمی کند. اگر در اینستاگرام برای شخصی درخواست پیام ارسال می‌کنید، نمی‌توانید آن را در حالت ناپدید کردن انجام دهید – این ویژگی فقط در یک چت موجود فعال می‌شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که برخی از حساب‌های حرفه‌ای یا تجاری قادر به دریافت چت‌های اینستاگرامی در حالت ناپدید نیستند. بنابراین، بسته به اینکه به دنبال پیام دادن به چه کسی هستید، ممکن است هنگام ایجاد یک چت خصوصی در حال ناپدید شدن، با موانعی روبرو شوید.

شما نمی توانید پیام های ناپدید شده را کپی، ذخیره یا بازارسال کنید

در ویژگی حالت ناپدید شدن پیام ها، محدودیت های خاصی وجود دارد که باید در نظر داشت. هر پیامی که خود ویرانگر است در چت حالت ناپدید شدن که در ابتدا ارسال شده است باقی خواهد ماند.

در یک چت معمولی، می توانید پیام های مستقیم را کپی، ذخیره یا فوروارد کنید.

از طرف دیگر، همه پیام‌های ناپدید شده فقط در پنجره‌های چت اصلی خود وجود دارند.

سوالات متداول حالت ناپدید شدن اینستاگرام

از آنجایی که حالت ناپدید شدن یک ویژگی است که فقط در آخرین نسخه های برنامه اینستاگرام در دسترس است، کاربران سوالات زیادی در مورد این عملکرد دارند.

بیایید به برخی از رایج ترین آنها نگاه کنیم.

1. آیا حالت ناپدید کردن پیام‌ها را در هر دو طرف حذف می‌کند؟

به طور خلاصه، پاسخ مثبت است. هنگامی که حالت ناپدید شدن برای یک چت مشخص روشن می شود، هر دو کاربر فقط می توانند پیام های بعدی را مشاهده کنند تا زمانی که حالت ناپدید شدن دوباره خاموش شود – و سپس مکالمه ناپدید می شود.

علاوه بر این، اگر یک کاربر در حالی که حالت ناپدید شدن هنوز روشن است، چت را ترک کند، همه پیام‌های مشاهده شده تا آن نقطه ناپدید می‌شوند.

2. آیا حالت Vanish همه پیام های شما را حذف می کند؟

خیر – حالت ناپدید شدن همه پیام های شما را در یک چت موجود حذف نمی کند. وقتی حالت ناپدید شدن را روشن کردید، وارد صفحه‌ای متفاوت از بقیه چت‌هایتان می‌شوید و هیچ یک از سابقه چت قبلی خود را نمی‌بینید.

پس از خاموش کردن حالت ناپدید شدن، همه چت های حالت ناپدید شدن حذف خواهند شد. اما، شما به پنجره چت اصلی خود باز می‌گردید و همه پیام‌های قبلی را که خارج از حالت ناپدید شدن ارسال شده‌اند، مشاهده خواهید کرد – درست مثل اینکه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

3. آیا افراد در اینستاگرام می توانند هنگام روشن شدن حالت Vanish Mode را ببینند؟

هنگامی که حالت ناپدید شدن را در یک چت خاص روشن می کنید، فقط کاربر دیگر در آن چت می داند که شما وارد حالت ناپدید شدن شده اید. هنگامی که حالت ناپدید شدن را روشن می کنید و هنگامی که آن را خاموش می کنید، آن کاربر یک اعلان دریافت می کند. اما، هیچ کس دیگری متوجه نخواهد شد که شما تنظیمات آن مکالمه را به هر طریقی تغییر داده اید.

بالا کشیدن!

چه آیفون یا اندروید داشته باشید، حالت ناپدید شدن قابلیتی است که ممکن است دیر یا زود بخواهید آن را در حساب اینستاگرام خود امتحان کنید.

ممکن است بخواهید کمی در پایین ترین حد جستجو کنید، یا فقط نیاز به یک گفتگوی خصوصی با یک دوست داشته باشید. مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، زمانی که نیاز دارید پیام‌ها فقط برای مدت محدودی ظاهر شوند، حالت ناپدید شدن به شما کمک می‌کند.

فقط به یاد داشته باشید که نکات و نکاتی را که در بالا توضیح دادیم در نظر داشته باشید … و در عملیات های مخفی شما موفق باشید!