Ritik Singh

7 روش برای فعال کردن حالت تاریک در اینستاگرام در رایانه شخصی، اندروید، آیفون

تقریباً هر برنامه دیگری اکنون یک حالت تاریک داخلی را ارائه می دهد، از جمله اینستاگرام متا. اگر عادت دارید اینستاگرام را تا پاسی از شب مرور کنید، تغییر به یک تم تیره باعث می‌شود که فشار کمتری برای چشمان شما ایجاد کند. در این مقاله، بیایید ببینیم چگونه می توانید حالت تاریک را در اینستاگرام در اندروید، iOS (iPhone یا iPad) و وب روی رایانه شخصی فعال کنید. در همین حال، همچنین می توانید یاد بگیرید که حالت تاریک را در اسنپ چت در اندروید و iOS (2022) دریافت کنید.

حالت تاریک را در اینستاگرام در اندروید فعال کنید

حالت تاریک برای چشم راحت تر است، به خصوص در طول شب. علاوه بر این، پیکسل های تیره انرژی کمتری مصرف می کنند. در برخی از نمایشگرها، پیکسل های سیاه به هیچ وجه انرژی مصرف نمی کنند. به همین دلیل است که اکثر مردم استفاده از حالت تاریک را در برنامه های سرگرمی و رسانه های اجتماعی ترجیح می دهند.

فیس‌بوک مدت‌ها تم‌های تاریک را برای اینستاگرام، واتس‌اپ، فیس‌بوک (و فیسبوک لایت)، وب‌سایت خود و مسنجر معرفی کرد. اگر می خواهید تم تیره را در اینستاگرام روی تلفن یا رایانه شخصی خود فعال کنید، راهنمای زیر را دنبال کنید.

از حالت تاریک سیستم گسترده استفاده کنید

گوشی‌های دارای اندروید 10 و جدیدتر دارای حالت تاریک در سراسر سیستم هستند. با روشن کردن آن، رابط کاربری و همه برنامه‌های سازگار از جمله اینستاگرام به تم تاریک تغییر می‌کنند. در اینجا نحوه تغییر به تم تیره برای همه برنامه‌ها در Android آمده است:

1. باز کن تنظیمات در گوشی اندرویدی شما

2. به پایین اسکرول کنید و روی آن کلیک کنید نمایش دادن.

3. در اینجا، کلید برای را فعال کنید تم تاریک.

خودشه. اکنون اینستاگرام را راه اندازی کنید و حالت تاریک به طور خودکار فعال می شود. همچنین می توانید برنامه ای را بر اساس غروب و طلوع خورشید یا زمان سفارشی تنظیم کنید که در آن تلفن به طور خودکار به حالت تاریک تبدیل شود.

در برنامه اینستاگرام به تم تاریک بروید

گزینه دیگر تغییر به تم تاریک از داخل برنامه اینستاگرام است. این گزینه فقط برای کاربران اندروید در دسترس است. اگر آن را نمی بینید، برنامه را از فروشگاه Google Play به روز کنید.

1. باز کن اینستاگرام برنامه در گوشی اندرویدی شما

2. قابل اعتماد و متخصص شما مشخصات و روی منوی همبرگر در بالا سمت راست

3. سپس، بر روی کلیک کنید تنظیمات.

4. در صفحه بعد بر روی آن کلیک کنید موضوع و انتخاب کنید تاریک.

وقتی روی «سیستم پیش‌فرض» تنظیم می‌شود، اینستاگرام تم کل سیستم اندروید شما را دنبال می‌کند.

حالت تاریک اینستاگرام در اندروید 9 یا نسخه قبلی

در تلفن‌های دارای Android 9 و نسخه‌های قدیمی‌تر، می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث برای دریافت تم تاریک در سراسر سیستم استفاده کنید. با انجام این کار، همه برنامه های گوشی از جمله اینستاگرام به حالت تاریک تغییر می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که حالت تاریک را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. برنامه را باز کنید و حالت تاریک را تغییر دهید. تلفن شما اکنون به حالت تاریک می رود و برنامه ها نیز به شرط پشتیبانی از برنامه، به حالت تاریک تغییر می کنند.

فعال کردن حالت تاریک در اینستاگرام در iOS (iPhone، iPad)

اپل یک حالت تاریک در سراسر سیستم را با iOS 13 و iPadOS 13 معرفی کرد. برای فعال کردن حالت تاریک در برنامه اینستاگرام، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به ظاهر تاریک بروید، به شرح زیر:

1. باز کن تنظیمات در آیفون شما

2. در اینجا، روی نمایشگر و روشنایی.

3. بعد، انتخاب کنید تاریک تحت ظاهر

اکنون برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و با تم تیره باز می شود. همچنین می‌توانید گزینه «Automatic» را فعال کنید تا به‌طور خودکار تا غروب آفتاب به تم تاریک تبدیل شود.

فعال کردن حالت تاریک در وب اینستاگرام (کامپیوتر)

اینستاگرام برنامه اختصاصی برای ویندوز یا مک ندارد. در عوض، شما باید از نسخه وب استفاده کنید، که خوشبختانه به شما امکان می دهد عکس ها و فیلم ها را هم اکنون پست کنید. اما باز هم، گزینه مستقیمی برای فعال کردن حالت تاریک ندارید. با این حال، می توانید از راه حل های زیر استفاده کنید.

استفاده از URL سفارشی

1. کروم، سافاری یا هر مرورگر دیگری را که انتخاب می کنید باز کنید.

2. تایپ کنید و وارد کنید instagram.com/?theme=dark در نوار آدرس

3. اینستاگرام اکنون در حالت تاریک روی رایانه شخصی شما بارگیری می شود.

حالت تاریک وب اینستاگرام

هر زمان که صفحه را به‌روزرسانی کنید، اینستاگرام به تم نور پیش‌فرض برمی‌گردد. برای اینکه همیشه آن را در تم مشکی باز کنید، می توانید پیوند بالا را در مرورگر خود نشانه گذاری کنید.

با استفاده از Chrome Flag

Google Chrome و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium مانند Edge به شما امکان می‌دهند حالت تاریک را برای محتوای وب با استفاده از پرچم‌های آزمایشی اعمال کنید. وقتی فعال باشد، وب اینستاگرام و سایر وب سایت ها به طور پیش فرض در حالت تاریک باز می شوند.

1. Google Chrome را در رایانه شخصی خود باز کنید.

2. تایپ کنید و وارد کنید chrome://flags در نوار آدرس کاربران Edge باید تایپ کنند edge://flags.

3. در صفحه پرچم‌ها، عبارت Dark را جستجو کنید.

4. روی منوی کشویی پرچم نامگذاری شده ضربه بزنید حالت تاریک خودکار برای محتویات وب.

5. آن را به فعال شد.

6. اکنون کروم را مجددا راه اندازی کنید و Instagram.com را باز کنید. باید در حالت تاریک باز شود.

با استفاده از این راهنما می‌توانید اینستاگرام را به‌عنوان یک برنامه وب پیشرو بر روی رایانه خود نصب کنید.

از برنامه افزودنی حالت تاریک برای اینستاگرام استفاده کنید

همچنین یک افزونه اختصاصی کروم برای فعال کردن تم های تیره در وب اینستاگرام وجود دارد. این برنامه افزودنی در Google Chrome، Microsoft Edge، Brave Browser و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium کار می کند.

1. صفحه برنامه افزودنی اینستاگرام حالت شب را در فروشگاه وب کروم باز کنید.

2. را کلیک کنید به کروم اضافه کنید.

برنامه افزودنی حالت تاریک اینستاگرام کروم

3. ضربه زدن اضافه کردن دوباره وقتی از شما خواسته شد

4. اکنون Instagram.com را باز کنید.

5. پس از بارگذاری سایت، روی نماد برنامه افزودنی کلیک کنید در گوشه سمت راست بالا

حالت تاریک اینستاگرام در رایانه شخصی

با ضربه زدن روی نماد برنامه افزودنی، اینستاگرام بلافاصله به تم تاریک روی رایانه شخصی شما تغییر می کند. حالت تاریک حتی زمانی که وب‌سایت را دوباره بارگیری می‌کنید یا Chrome را می‌بندید و دوباره باز می‌کنید، باقی می‌ماند. با ضربه زدن روی نماد برنامه افزودنی می‌توانید در هر زمان به طرح زمینه روشن برگردید.

اگر می‌خواهید از حالت تاریک اینستاگرام در حالت ناشناس استفاده کنید، باید برنامه افزودنی را برای حالت ناشناس در صفحه تنظیمات برنامه افزودنی مجاز کنید.

سوالات متداول

س: آیا حالت تاریک در اینستاگرام در رایانه شخصی و وب وجود دارد؟

آ: خیر، در حال حاضر برنامه اینستاگرام برای رایانه شخصی و وب دارای تم تیره نیست. با این حال، می توانید حالت تاریک را در اینستاگرام برای رایانه شخصی و وب با استفاده از روش های به اشتراک گذاشته شده در بالا فعال کنید.

س: چگونه حالت تاریک را در اینستاگرام برای وب روی رایانه شخصی دریافت کنیم؟

آ: می توانید سه ترفند ذکر شده در بالا را دنبال کنید تا تم تیره را در اینستاگرام برای وب روی رایانه شخصی خود فعال کنید.

سوال: چگونه حالت تاریک را در اینستاگرام برای اندروید و آیفون فعال کنیم؟

آ: می‌توانید در اپلیکیشن اینستاگرام برای موبایل به تم تاریک بروید، یا می‌توانید ترفندهای ذکر شده در بالا را دنبال کنید تا ترفندهای بیشتری برای استفاده از حالت تاریک در اینستاگرام بدانید.

بسته بندی

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید حالت تاریک را در اینستاگرام در رایانه شخصی، تلفن اندرویدی و آیفون یا آی پد خود فعال کنید. امیدوارم این به شما کمک کند بدون اینکه به چشمانتان فشار بیاورید از مرور اینستاگرام لذت ببرید. به هر حال، اگر از iPad استفاده می کنید، در اینجا روش های مختلفی برای کاهش فشار چشم از صفحه نمایش iPad وجود دارد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.