Paras Rastogi

8 دلیل برای دیدن پست های تصادفی در اینستاگرام و پنهان کردن آنها

جدای از تبلیغات هدفمند، ممکن است با دیدن چندین پست تصادفی از افرادی که در تایم لاین اینستاگرام خود دنبال نمی کنید، احساس ناراحتی کنید. اگر با همین مشکل دست و پنجه نرم کرده‌اید، این توضیح‌دهنده به شما کمک می‌کند هوا را پاک کنید و راه‌حل‌های متعددی را برای رفع مشکل نشان دهید. علاوه بر این، می توانید یاد بگیرید که تبلیغات جعلی و پست های کلاهبرداری را در اینستاگرام شناسایی کنید تا فریب نخورید.

دلایلی که چرا پست های تصادفی اینستاگرام از افرادی که فالو نمی کنید می بینید

در حالی که می‌تواند دلایل مختلفی برای دیدن پست‌های تصادفی در تایم لاین اینستاگرام خود داشته باشد، برخی از دلایل برجسته و اصلاحات مربوطه به شرح زیر است.

پست های تصادفی با جستجوهای اینستاگرام افزایش می یابد

باور کنید یا نه، الگوریتم اینستاگرام به طور مداوم جستجوهای حساب شما را ثبت می کند برای ارائه پست ها و تبلیغات مرتبط به شما. در تجربه خود، ما به طور مداوم برای نام تجاری “BigBasket” در صفحه جستجو جستجو کردیم تا پست های حمایت شده آن را در فید مرور اصلی ما پیدا کنیم. برای حل این مشکل، می‌توانید این پست‌های تصادفی را با حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام در تلفن هوشمند خود محدود کنید.

حساب‌هایی که دنبال می‌کنید بر فید اینستاگرام شما تأثیر می‌گذارند

فید اینستاگرام شما تا حد زیادی توسط حساب هایی که به طور فعال در پروفایل خود دنبال می کنید شکل می گیرد. در نتیجه، ممکن است پست‌های تصادفی را بر اساس تعامل «حساب‌های دنبال‌شده» در جدول زمانی خود ببینید. به عنوان مثال، اگر دوست جدیدی را در اینستاگرام دنبال کرده باشید که برند یا صفحه خاصی را بیشتر دنبال می کند، به احتمال زیاد پست هایی از آن برند/صفحه را مشاهده خواهید کرد. حتی زمانی که مستقیماً آن را دنبال نکرده باشید. اینستاگرام همچنین برچسب “دنبال شده توسط” را ذکر می کند تا نشان دهد که آیا دوست شما اکانت جستجو شده را دنبال می کند یا خیر. با مراجعه به پروفایل اینستاگرام مربوطه می توانید آن را بررسی کنید. برای کاهش آن، می‌توانید حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید بررسی کنید تا حساب‌های غیر ضروری را حذف کنید.

پست های تصادفی اینستاگرام

تعامل حساب بر جدول زمانی اینستاگرام شما حاکم است

چه در حال اشتراک‌گذاری استوری، ارسال پیامک، یادداشت‌برداری، گذاشتن نظر، ذخیره ویدیو یا تماشای حلقه‌ها باشید، اینستاگرام تعاملات شما را پیگیری می‌کند تا پست‌های مرتبط و تبلیغات شخصی‌سازی شده را به دلخواه شما ارائه دهد. خوشبختانه، این برنامه به شما امکان می دهد تمام تعاملات خود را بررسی کنید تا مشاهده پست های تصادفی در حساب خود را محدود کنید. در اینجا به این صورت است:

1. روی ضربه بزنید منوی همبرگر در گوشه سمت راست بالا برای دسترسی به “فعالیت شمابرگه

پست های تصادفی اینستاگرام

2. بعد روی آن ضربه بزنید فعل و انفعالات و سپس به دسته تعامل مورد نظر خود مانند لایک ها، نظرات، پاسخ ها و غیره بروید تا آن را مدیریت کنید.

3. در نهایت، تعامل گذشته خود را انتخاب کنید و دکمه را فشار دهید دکمه حذف برای حذف آن

پست های تصادفی اینستاگرام

هنگامی که تعاملات حساب حذف شد، می توانید تبلیغات شخصی سازی شده را محدود کنید تا از دیدن پست های تصادفی در فید اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

پست های تصادفی را با “چرا این پست را می بینید” بررسی کنید

اگر در مورد دیدن پست های بی ربط اینستاگرام شک دارید، آخرین به روز رسانی برنامه به شما امکان می دهد دلایل پشت آن را بررسی کنید. در اینجا نحوه دسترسی به این ویژگی آمده است:

1. روی ضربه بزنید نماد سه نقطه در کنار پست تصادفی که می خواهید بررسی کنید.

2. در مرحله بعد، روی ‘ ضربه بزنیدچرا این تبلیغ را می بینید‘ گزینه.

3. اکنون می توانید دلایل پشت پست پیشنهادی را مشاهده کنید. ممکن است دلایلی مانند سن نمایه شما، تعامل گذشته، فالوورهای متقابل و غیره داشته باشد. می‌توانید فهرست را مرور کنید تا تغییرات را به حساب خود بازگردانید تا دریافت این پست‌ها در آینده کاهش یابد.

4. برعکس، با استفاده از مخفی کردن آگهی گزینه، اگر تبلیغ را نامربوط دیدید، می توانید آن را پنهان کنید.

تعامل بین پلتفرمی منجر به پست‌های تصادفی اینستاگرام می‌شود

غول های فناوری مانند متا و گوگل به طور مداوم این کار را کرده اند همه برنامه های رسانه های اجتماعی را به هم متصل کرد برای ساده کردن تجربه کاربر در طول زمان. به عنوان مثال، می توانید یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام با یک نمایه فیس بوک موجود ایجاد کنید، وضعیت WhatsApp خود را با وضعیت فیس بوک خود پیوند دهید و لیست ادامه می یابد.

آنچه در اینجا قابل ذکر است این است که جستجوهای انجام شده در یک پلت فرم اغلب پست های پیشنهادی را در حساب پیوند داده شده نیز ارائه می دهند. از این رو، این تعامل بین پلتفرمی یکی دیگر از دلایل بالقوه ظاهر شدن پست های تصادفی در فید اینستاگرام شما است. برای محدود کردن آن، باید تاریخچه جستجو را در پلتفرم های مرتبط مانند فیس بوک و گوگل پاک کنید.

Google Activity پست های پیشنهادی ایجاد می کند

این یک واقعیت آشکار است که Google کل فعالیت وب شما را جمع آوری می کند تا خدماتی را که مطابق میل شما شخصی سازی شده است ارائه دهد. متعاقباً، متوجه خواهید شد که هر نتیجه جستجو شده یا محصول در پست‌های تصادفی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام و فیس‌بوک برای جلب توجه شما ثبت می‌شود. می توانید کل این گزارش از فعالیت های حساب خود را با استفاده از Google MyActivity صفحه. در اینجا به این صورت است:

1. از صفحه Google MyActivity در مرورگر وب خود دیدن کنید و با حساب دلخواه خود وارد شوید.

پست های تصادفی اینستاگرام

2. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا همه موارد را مشاهده کنید جزئیات از فعالیت های وب و برنامه شما

خوشبختانه، می‌توانید این ردیابی فعالیت را غیرفعال کنید تا پست‌های تبلیغاتی تصادفی را به حداقل برسانید.

ردیابی فعالیت را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن ردیابی فعالیت Google برای حساب خود این مراحل را دنبال کنید.

1. صفحه Google MyActivity را باز کنید و با اعتبار حساب Google خود وارد شوید تا ” را پیکربندی کنیدفعالیت وب و برنامه‘ ویژگی.

پست های تصادفی اینستاگرام را متوقف کنید

2. کلیک کنید بر روی دکمه خاموش کردن برای غیرفعال کردن ردیابی وب در حساب Google خود.

موقعیت جغرافیایی نقش مهمی در فید اینستاگرام دارد

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید پست های مربوط به مکان را از برندها و صفحات مختلف در تایم لاین اینستاگرام خود دریافت کنید؟ این به این دلیل است که اینستاگرام به شما دسترسی دارد مکان دستگاه، که هنگام نصب برنامه اعطا کرده اید. برای خلاص شدن از شر آن، می توانید مجوز موقعیت مکانی برنامه اینستاگرام را در تنظیمات دستگاه خود غیرفعال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

در اندروید

1. باز کن تنظیمات برنامه و روی آن ضربه بزنید برنامه ها.

پست های تصادفی اینستاگرام را متوقف کنید

2. بعد، مکان یابی کنید اینستاگرام در لیست برنامه های نصب شده و روی آن ضربه بزنید مجوزها برای پیکربندی آن

3. در نهایت روی آن ضربه بزنید محل و مجوزهای موجود را با انتخاب ” خاموش کنیداجازه نده‘ گزینه.

در iOS

1. باز کن تنظیمات برنامه و برای مکان یابی به پایین اسکرول کنید اینستاگرام در لیست برنامه های نصب شده

2. کلید برای را خاموش کنید اجازه ردیابی برای غیرفعال کردن آن

فعالیت خارج از اینستاگرام ممکن است به پست های تصادفی اینستاگرام منجر شود

کاربران گوشی‌های هوشمند اغلب گزارش داده‌اند که اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک و غیره از میکروفون تلفن خود جست‌وجو می‌کنند تا بر اساس شنیده‌های خود پست‌ها و تبلیغات را پیشنهاد دهند. ممکن است اغلب برای محصول یا برندی که اخیراً با دوست خود صحبت کرده اید، تبلیغی پیدا کنید و تلفن خود را در جیب خود نگه دارید. با این حال، هیچ مدرک قطعی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

با این وجود، می‌توانید دسترسی میکروفون دستگاه خود را محدود کنید تا در سمت امن‌تر باشد. در اینجا به این صورت است:

1. تنظیمات برنامه اینستاگرام را در لیست برنامه های نصب شده باز کنید و روی آن ضربه بزنید مجوزها برای بررسی تمامی امتیازات اعطایی

2. بعد روی آن ضربه بزنید میکروفون و آن را تنظیم کنید هنگام استفاده از برنامه اجازه دهید. از طرف دیگر، اگر از برنامه اینستاگرام برای تماس ویدیویی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را با ‘ غیرفعال کنیداجازه نده‘ گزینه.

3. به طور مشابه، می توانید پیکربندی کنید میکروفون دسترسی به برنامه اینستاگرام با استفاده از تنظیمات دستگاه در آیفون شما

نکته پاداش: کسب و کارهای اینستاگرامی را از استفاده از عکس های شما برای تبلیغات منع کنید

آیا می دانستید اینستاگرام می تواند بدون رضایت از عکس های شخصی شما برای تبلیغات استفاده کند؟ احساس نگرانی؟ این راهنمای دقیق را دنبال کنید تا در مورد کسب و کار اینستاگرام و مراحل جلوگیری از استفاده آنها از عکس های شما برای تبلیغات بیاموزید.

جمع بندی: پست های تصادفی اینستاگرام را متوقف کنید

امیدواریم از طریق این راهنما یاد گرفته باشید که تایم لاین اینستاگرام خود را برای پست های غیر ضروری تجزیه و تحلیل و فیلتر کنید. اگر آن را مفید می دانید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا به آنها نیز کمک کنید. در GadgetsToUse مشترک بمانید و پیوندهای زیر را برای خواندن اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.