لایو انستاگرام موثر برای افزایش فالوور
5/5 - (1 امتیاز)

لایو اینستاگرام چه تاثیری بر پیج ما می گذارد؟

حتما تا کنون وارد لایو پیج هایی که مخاطب آن ها در اینستاگرام هستید شده اید و با کاربرد لایو آشنا هستید.

برخی از افراد که دارای یک پیج خصوصی در اینستاگرام هستند معمولا از برگزاری لایو هدفی جز سرگرمی ندارند و صرفا برای ارتباط با دوستان خود به صورت زنده این لایو ها را برگزار میکنند.

اما پیج هایی که معرف یک کسب و کار و یا از افرادی هستند که در اینستاگرام به عنوان بلاگر فعالیت دارند لایو خود را با هدف های دیگری که رونق کسب و کار و دیده شدن و شناخته شدن و اعتماد مخاطبین است انجام می دهند.

اینستاگرام برای افراد بسیاری تبدیل به یک محل کسب درآمد مجازی و پر رونق شده است. شما هم می توانید وارد این فضای پر سود شوید و بعد از مدتی در بین کاربران اینستاگرام از محبوبیت برخوردار شوید.

اما لازم است که اینستاگرام و همه آپشن های آن را به خوبی بشناسید و با بکارگیری و استفاده از آنها کسب و کار خود را بهتر پیش ببرید‌. یکی از مواردی که اینستاگرام مدتی است به این رسانه اضافه کرده امکان برقراری ارتباط با مخاطبین به صورت زنده یا همان لایو است.

هنوز ممکن است برخی با این آپشن فوق العاده کاربردی جذب فالوور به خوبی آشنا نشده باشند. در این مقاله آنچه را که باید درباره لایو در اینستاگرام و کاربرد و نقش آن بدانید به شما گفته ایم.

نقش لایو اینستاگرام در رشد پیج

لایو در اینستاگرام ارتباط مستقیم و زنده با فالوور ها و مخاطبین است. لایو بسیار کاربردی است و روزانه بسیاری از افراد از این طریق در اینستاگرام فعالیت می کنند.

حتما برای شما هم پیش آمده که با پیجی رو به رو می شوید که  مطالب و پست های آن را می پسندید و آن را فالو میکنید تا همیشه بتوانید به این پیج دسترسی داشته باشید.

شما ممکن است شخصی را که این مطالب را به اشتراک می گذارد را ندیده باشید و این شخص نه تنها با شما که با هیچ یک از دنبال کنندگان خود ارتباطی نداشته باشد.

این پیج قطعا بعد از مدتی اعتماد بسیاری از کاربران خود را از دست داده و دچار ریزش فالوور شده و برخی آن را به اصطلاح آنفالو می کنند.

پس یکی از دلایل مهمی که شما باید با افراد پیج خود گاه به صورت زنده ارتباط برقرار کنید همین جلب اعتماد آنها است. این اعتماد سبب می شود تا افراد شما را مداوم دنبال کنند و پیج شما دچار ریزش نشود.

دلیل دیگری که برقراری ارتباط به صورت لایو  با فالوور ها برای رشد و رونق پیجتان می تواند داشته باشد این است که معمولا لایو از جذابیت و تاثیرگذاری بیشتر برخوردار است و مخاطبین شما معمولا تا پایان لایو شما را همراهی می کنند.

پس راه خوبی برای معرفی بهتر و تبلیغ بیشتر و جذب فالوور بیشتر است زیرا ممکن است فالوور های شما این لایو را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارند و افراد بیشتری وارد لایو شما شوند. جذاب بودن لایو از اهمیت زیادی برخوردار است.

باید سعی کنید در لایو خود مطالبی را عنوان کنید و یا کاری را انجام دهید که مطمئن هستید مخاطب از آن استقبال خواهد کرد.

چگونه با برگزاری لایو سبب رونق کسب و کار خود در اینستاگرام شویم؟ 

در ابتدا با ارتباط به صورت لایو با افراد علاقه مند به کسب و کارتان سبب رشد و معرفی پیج خود شوید و افراد بیشتری را به دنبال کردن پیجتان تشویق کنید.

در این صورت است که درآمد و کارتان نیز رونق پیدا می کند و بالا می رود. برای این کار برگزاری یک لایو ساده و در زمان نامناسب و بدون استفاده از تکنیک هایی که لازمه دیدن شدن است به تنهایی کاربرد خاصی نخواهد داشت.

برای بازدید مناسب لایو خود به نکاتی که در ادامه بحث به شما یادآور می شویم دقت کنید.

 مخاطبین را از برگزاری لایو با خبر کنید

برای داشتن یک لایو با بازدید بالا لازم است حتما از قبل فالوور های خود را در جریان برگزاری لایو قرار دهید. برای این کار از چند ساعت قبل تر از زمان اجرای لایو در استوری های خود کاربران را از برنامه ای که قرار است در لایو خود داشته باشید مطلع کنید.

لازم نیست از قبل همه چیز را به فالوور های خود بگویید و باید به طور کلی و با استفاده از کلمات جذاب به آن ها زمان لایو و موضوع آن را اطلاع دهید. اگر قرار است فرد خاصی در لایو شما حضور داشته باشد حتما در استوری ها به آن اشاره کنید، در این صورت افراد ترغیب می شوند که لایو شما را از دست ندهند.

زمان مناسب برگزاری لایو

زمانی که اقدام به برگزاری لایو می کنید بسیار مهم است. باید در نظر داشته باشید که افرادی که شما را دنبال می کنند اوقات فراغت خود را در چه ساعاتی می گذرانند؟ برای این کار به زمان بازدید استوری های خود توجه داشته باشید تا متوجه شوید اکثر افراد در چه ساعاتی اینستاگرام خود را چک می کنند.

به این صورت می توانید در مناسب ترین ساعت از شبانه روز لایو خود را برگزار کنید تا با بازدید بیشتری همراه باشد. در صورت بالا بودن بازدید لایو در قسمت تاپ لایو اکسپلورر دیده خواهد شد و افراد بسیار بیشتری به لایو شما وارد خواهند شد.

از هشتگ استفاده کنید 

هشتگ گذاری مناسب

هشتگ گذاری مناسب

 می توانید برای بازدید بهتر از هشتگ استفاده کنید این هشتگ ها باید مرتبط با لایو باشد. مثلا می توانید از هشتگ فرد مهمان در لایو و برندی که سعی در معرفی آن دارید استفاده کنید. اهمیت هشتگ را فراموش نکنید.

ذخیره لایو

ممکن است تعدادی از افراد امکان شرکت در لایو شما را نداشته باشند.

پس برای این افراد و باز پخش لایو برای دیگر کاربرانی که می خواهند لایو شما را دوباره ببینند بهتر است لایو را ذخیره کنید و در قسمت های لایت های خود قرار دهید. این کار نیز به بهتر دیده شدن شما و رونق کسب و کار و پیشرفت پیجتان کمک بسیاری می کند.

منبع مقاله 

فهرست